„Zdolni z Pomorza” zostają z nami!

Młodzież w podskoku

Z radością informujemy, że realizacja przedsięwzięcia pod nazwą „Zdolni z Pomorza” – zaplanowana początkowo do roku 2021 – została przedłużona do roku 2023. Łączna wartość projektów tworzących to przedsięwzięcie została zwiększona z 26 729 894,64 zł do 36 170 099,48 zł.

Czytaj więcej...

Kto został Nauczycielem Pomorza Roku 2020?

Globus i spółka

Dowiedz się komu Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, przyznał wyróżnienia, a kto otrzymał tytuł: Nauczyciel Pomorza Roku 2020.

Wirtualną galę V edycji Konkursu „Nauczyciel Pomorza” będzie można oglądać od godz. 14.00 w dniu 18 grudnia 2020 r.

https://youtu.be/RhB-V8vAj5Q

Fot. ©Depositphotos/ doros

Stypendia na Politechnice Gdańskiej

Studenci z nauczycielką na sali wykładowejStudenci rozpoczynający naukę na Politechnice Gdańskiej mają szansę na stypendia naukowe. Wniosek należy złożyć do poniedziałku 30 listopada 2020 r. Pod uwagę będą brane przede wszystkim sukcesy twórcze, a także wybitne wyniki w nauce. Pierwszeństwo będą mieli uczestnicy projektu „Zdolni z Pomorza”.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Fot. ©Depositphotos/ andresr

UWAGA! KONKURS FILMOWY!

Dojrzałe małżeństwo w kinie

Informujemy, że do 22 września br. możecie wziąć udział w konkursie filmowym promującym efekty wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wystarczy wziąć telefon, tablet czy kamerę, ruszyć w teren i nagrać 100-sekundowy filmik, który pokaże jak zmieniło się Pomorze dzięki Funduszom Europejskim (uwzględniając efekty projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Nie trzeba być profesjonalistą – liczy się pomysł!

Czytaj więcej...

Problemy wychowawcze? A może nieodkryty talent?

Pani Izabela Narewska - opiekun pedagogiczno-metodyczny LCNK w Nowym Dworze GdańskimO działaniach prowadzonych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat nowodworski” rozmawiam z panią Izabelą Narewską – pedagogiem, dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Gdańskim, opiekunem pedagogiczno-metodycznym tamtejszego Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego.

Czytaj więcej...