Problemy wychowawcze? A może nieodkryty talent?

Pani Izabela Narewska - opiekun pedagogiczno-metodyczny LCNK w Nowym Dworze GdańskimO działaniach prowadzonych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat nowodworski” rozmawiam z panią Izabelą Narewską – pedagogiem, dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Gdańskim, opiekunem pedagogiczno-metodycznym tamtejszego Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego.

Czytaj więcej...

Sprawdź się w Pomorskiej Lidze Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”

Pani Anna Kreft - koordynator Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”Tegoroczny finał Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” jest okazją, by zadać kilka pytań jej koordynatorowi – Annie Kreft, która jest konsultantem ds. wspomagania nauczycieli w zakresie edukacji przyrodniczej, pracy z uczniem zdolnym oraz diagnozy edukacyjnej w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Czytaj więcej...

Zróbmy eksperyment! Kilka słów o Stanisławie Czarnockiej

Pani Stanisława CzarnockaPodróżuje, biega, jest wciąż ciekawa świata i ludzi, a na zajęcia przyjeżdża z walizkami… pomocy dydaktycznych. Stanisława Czarnocka – uczyła fizyki w ramach projektu "Zdolni z Pomorza" i pokazywała, że fizyka to życie. I choć skończyła 70 lat nie chce wcale zwolnić. A może dopiero się rozpędza?

Czytaj więcej...

Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces? Czyli o syndromie nieadekwatnych osiągnięć

Pani Luiza Zgirska-Bądz„Wszyscy ludzie są potencjalnymi twórcami, potrzebne są tylko odpowiednie warunki dla zaistnienia ich utajonych możliwości" – powiedział Carl Ransom Rogers, amerykański psycholog i psychoterapeuta. Dlaczego mimo potencjału i zdolności – młodzi ludzie nie osiągają adekwatnych wyników? Jak sprawić, by mogli wykorzystywać swoje możliwości? O syndromie nieadekwatnych osiągnieć rozmawiam z Luizą Zgirską-Bądz – psychologiem, liderem sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. 

Czytaj więcej...

Umieć łączyć ogień z wodą – czyli o cechach dobrego lidera

Młodzież na Sali Okrągłej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa PomorskiegoCiężka praca i odpowiedzialność, odwaga, prawdomówność, umiejętność pracy zespołowej – takie cechy powinien mieć lider według panelistów, którzy wzięli udział w debacie „Być liderem – co oznacza reprezentowanie swoich wyborców?”, która odbyła się 21 września podczas II Kongresu Młodzieżowych Rad Pomorza. W ławach Sali Okrągłej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zasiadło 100 młodych radnych, którzy angażują się w politykę lokalną i bliskie im jest działanie na rzecz społeczności lokalnych. Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem Skuteczna Młodzieżowa Rada.

Czytaj więcej...