Stypendia na Politechnice Gdańskiej

Studenci z nauczycielką na sali wykładowejStudenci rozpoczynający naukę na Politechnice Gdańskiej mają szansę na stypendia naukowe. Wniosek należy złożyć do poniedziałku 30 listopada 2020 r. Pod uwagę będą brane przede wszystkim sukcesy twórcze, a także wybitne wyniki w nauce. Pierwszeństwo będą mieli uczestnicy projektu „Zdolni z Pomorza”.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Fot. ©Depositphotos/ andresr

UWAGA! KONKURS FILMOWY!

Dojrzałe małżeństwo w kinie

Informujemy, że do 22 września br. możecie wziąć udział w konkursie filmowym promującym efekty wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wystarczy wziąć telefon, tablet czy kamerę, ruszyć w teren i nagrać 100-sekundowy filmik, który pokaże jak zmieniło się Pomorze dzięki Funduszom Europejskim (uwzględniając efekty projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Nie trzeba być profesjonalistą – liczy się pomysł!

Czytaj więcej...

Problemy wychowawcze? A może nieodkryty talent?

Pani Izabela Narewska - opiekun pedagogiczno-metodyczny LCNK w Nowym Dworze GdańskimO działaniach prowadzonych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat nowodworski” rozmawiam z panią Izabelą Narewską – pedagogiem, dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Gdańskim, opiekunem pedagogiczno-metodycznym tamtejszego Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego.

Czytaj więcej...

Sprawdź się w Pomorskiej Lidze Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”

Pani Anna Kreft - koordynator Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”Tegoroczny finał Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” jest okazją, by zadać kilka pytań jej koordynatorowi – Annie Kreft, która jest konsultantem ds. wspomagania nauczycieli w zakresie edukacji przyrodniczej, pracy z uczniem zdolnym oraz diagnozy edukacyjnej w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Czytaj więcej...

Zróbmy eksperyment! Kilka słów o Stanisławie Czarnockiej

Pani Stanisława CzarnockaPodróżuje, biega, jest wciąż ciekawa świata i ludzi, a na zajęcia przyjeżdża z walizkami… pomocy dydaktycznych. Stanisława Czarnocka – uczyła fizyki w ramach projektu "Zdolni z Pomorza" i pokazywała, że fizyka to życie. I choć skończyła 70 lat nie chce wcale zwolnić. A może dopiero się rozpędza?

Czytaj więcej...