Rekrutacja na spotkania akademickie na Politechnice Gdańskiej

SPOTKANIA AKADEMICKIE

Już w najbliższą sobotę, 15 maja, Politechnika Gdańska serdecznie zaprasza zainteresowanych uczniów szkół podstawowych z województwa pomorskiego do udziału w spotkaniu akademickim z fizyki pt. „Fizyka skoków narciarskich”, a uczniów szkół średnich – na spotkanie z chemii pt. „O kompleksach słów kilka...”.

Tydzień później (22 maja) uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w spotkaniu akademickim z matematyki pt. „Pięć tygodni z układami równań” (termin został przełożony z 15 maja na prośbę uczniów uczestniczących w kursie e-learningowym) oraz z informatyki pt. „Rozszerzenie możliwości prezentacji treści stron przy użyciu skryptów PHP”.

Czytaj więcej...

Rekrutacja uzupełniająca na spotkania akademickie na Politechnice Gdańskiej

SPOTKANIA AKADEMICKIEPolitechnika Gdańska serdecznie zaprasza zainteresowanych uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego do udziału w spotkaniach akademickich z biologii i matematyki, które odbędą się 17 kwietnia 2021 r. Obydwa spotkania przeprowadzone zostaną w formie zdalnej. Na spotkania automatycznie zapisani są uczniowie uczestniczący w kursach e-learningowych z podanej poniżej tematyki. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest na pozostałe wolne miejsca. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

„Zdolni z Pomorza” zostają z nami!

Młodzież w podskoku

Z radością informujemy, że realizacja przedsięwzięcia pod nazwą „Zdolni z Pomorza” – zaplanowana początkowo do roku 2021 – została przedłużona do roku 2023. Łączna wartość projektów tworzących to przedsięwzięcie została zwiększona z 26 729 894,64 zł do 36 170 099,48 zł.

Czytaj więcej...

Kto został Nauczycielem Pomorza Roku 2020?

Globus i spółka

Dowiedz się komu Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, przyznał wyróżnienia, a kto otrzymał tytuł: Nauczyciel Pomorza Roku 2020.

Wirtualną galę V edycji Konkursu „Nauczyciel Pomorza” będzie można oglądać od godz. 14.00 w dniu 18 grudnia 2020 r.

https://youtu.be/RhB-V8vAj5Q

Fot. ©Depositphotos/ doros

Stypendia na Politechnice Gdańskiej

Studenci z nauczycielką na sali wykładowejStudenci rozpoczynający naukę na Politechnice Gdańskiej mają szansę na stypendia naukowe. Wniosek należy złożyć do poniedziałku 30 listopada 2020 r. Pod uwagę będą brane przede wszystkim sukcesy twórcze, a także wybitne wyniki w nauce. Pierwszeństwo będą mieli uczestnicy projektu „Zdolni z Pomorza”.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Fot. ©Depositphotos/ andresr