Podsumowanie Weekendów z Nauką

Planszówki

Za nami 2 Weekendy z Nauką, które skupiły ponad 90 uśmiechniętych uczestników i kadrę.

Podczas pierwszego spotkania, które dobyło się w dniach 19-21 listopada 2021 r., uczniowie i nauczyciele wzięli udział w „Lekcjach myślenia”. W trzech sesjach 12 zgranych zespołów zmagało się z 24 trudnymi zadaniami dotyczącymi szyfrów i zagadek logicznych, rozwiązywania problemów we współpracy oraz szachów. Najlepszym zespołom wręczono nagrody.

26-28 listopada 2021 r. odbył się drugi Weekend z Nauką pn. „Rozwijanie kompetencji społecznych”. Podczas 3 sesji naukowych zgłębiano tajniki burzy mózgów, mediacji i tworzenia filmów z wykorzystaniem telefonów komórkowych. Zorganizowano konkurs, w którym rozdano nagrody za najbardziej pomysłowe i zaskakujące filmiki.

Jak oceniono Weekendy z Nauką?

„Chciałam bardzo podziękować za możliwość udziału w Weekendzie z Nauką, które miało miejsce w Willi Pomorzanka we Władysławowie w dniach 26-28 listopada. Warsztaty prowadzone przez przemiłych i kompetentnych prowadzących ze Stowarzyszenia Talent. Możliwość nie tylko słuchania, ale i czynnego brania udziału. W trakcie zajęć poznawaliśmy tajniki nagrywania filmów. Nie przewidywałam, że można się przy tym tak fantastycznie bawić. Podczas burzy mózgów powstawały ciekawe, oryginalne pomysły, które wykorzystam w swojej pracy dydaktycznej. Wieczorami spędzaliśmy wspólnie czas przy grach planszowych. To był weekend niezapomnianych wrażeń, nauki i śmiechu. Okazało się, że uczniowie są niezwykle twórczy i pomysłowi, a przy tym wykazują się wysoką kulturą osobistą. Z przyjemnością skorzystam jeszcze raz z tej formy doskonalenia. Uczestniczka-nauczycielka”.

„Jestem mamą (…) uczennicy kl. 7 ze szkoły podstawowej w Gdyni i serdecznie pragnę podziękować za udaną wycieczkę, córka wróciła bardzo zadowolona. Była pod wrażeniem zarówno programu, jak i miejsca noclegowego. Weekend z Nauką okazał się wypoczynkiem, edukacją i rozrywką. Szczególne podziękowania kieruję do Organizatorów i Opiekunów”.

„Córka z weekendu wróciła bardzo zadowolona. Dużo zapamiętała i opowiadała nam o zajęciach. Jej grupa zdobyła nawet III miejsce w zrobieniu krótkiego filmiku. Hotel, wyżywienie też bardzo chwaliła. Tylko żałowała, że tak krótko to trwało:). Dodatkowo ucieszyła się, ze spotkania z osobami, z którymi była na obozie letnim w Górkach. Bardzo dziękuję za organizację takiego wyjazdu i oczywiście za opiekę nad Julką”.

„Z wypowiedzi syna wynika, że było super. Dobrze się bawił. Podobał mu się przygotowany program i atrakcje (możliwość gry w bilard). Jedyny problem stanowiło jedzenie;) (syn niejadek). Bardzo dziękuję w imieniu swoim jak i syna za tę możliwość”.

„Moja córka na Weekend z Nauką wybierała się bez większego entuzjazmu (nikogo tam nie znam, co będziemy robić itp.). Po powrocie pełna radości, nowych pomysłów. W jej opinii zajęcia były bardzo kreatywne, czas wypełniony maksymalnie. Z nowymi uczestnikami poznała się szybko, dzięki zadaniom integracyjnym. Wiele pomysłów chce przenieść na godzinę wychowawczą w swojej klasie. Zadowolona jest z zadań, które wykonywała ze swoją grupą. Nie myślała, że będzie tak super. O prowadzących powiedziała, że widać, że lubią swoją pracę i dzieci! Ja jako rodzic dziękuję Państwu za zaangażowanie i możliwość skorzystania przez moje dziecko z takiej formy doskonalenia się i zdobywania nowych wiadomości i umiejętności”.

„Synowi bardzo się podobało we Władysławowie i wrócił naprawdę zadowolony. W pokoju był z innymi 3 chłopcami rok starszymi, ale dobrze się im rozmawiało. Super organizacja pobytu, zajęcia i gry ciekawe, więc ciągle było co robić (nawet do mnie nie dzwonił:) bo nie miał czasu). Krzysiek również wspominał, że ładny ośrodek/zakwaterowanie i smaczne jedzenie a to w tym wieku (14 lat) ma znaczenie. Uważam, że taki wyjazd to super pomysł szczególnie teraz, kiedy często są zajęcia on-line itd., chwila prawdziwego relaksu, odpoczynku, co dodaje sił do dalszego działania. Jeszcze raz dziękuję za miłą współpracę”.

PlanszówkiKapeluszeAnanasyZajęcia w Sali OlimpijskiejZajęcia w Sali OlimpijskiejNa stojącoNa siedzącoW ruchuZajęciaDorośli przy stolikuMłodzież przy stolikuMłodzieżKartyDorośli