Weekendy z Nauką 2022

Escape RoomTegoroczne Weekendy z Nauką, w których wzięło udział blisko 100 osób, były bardzo pracowite.

Podczas Lekcji Myślenia (21-23 października 2022 roku) uczennice, uczniowie i nauczycielki wzięli udział w zajęciach, podczas których budowali najwyższą wieżę z… makaronu nitki, poznawali tajniki szachów oraz szukali rozwiązań zagadek w Escape Room. Nie zabrakło też zajęć w terenie, które m.in. pozwoliły na poznanie fińskiej gry Mölkky.

Drugi Weekend z Nauką odbył się 2 tygodnie później (4-6 listopada 2022 roku). Zajęcia zaczęły się od budowy nart dla zespołu, co przyniosło wiele radości i śmiechu oraz pozwoliło na integrację grupy. Następnego dnia uczestniczki i uczestnicy zmagali się z Pandemią (grą, w której gracze jednoczą siły przeciwko samej grze) oraz uczyli się nagrywania i montażu filmików z użyciem aplikacji. Wieczorem odbyło się głosowanie na najlepsze filmiki, które zostały nagrodzone podczas podsumowania Weekendu z Nauką.

Escape RoomEscape RoomSzachyRozwiązywanie problemówKooperacjaWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneGry planszoweZajęcia w terenieZajęcia w terenieBurza mózgówPodsumowaniePodsumowanie lekcji myślenia