Odwołanie letnich obozów naukowych 2020

Rozgardiasz na przystaniInformujemy, że z uwagi na sytuację epidemiczną w naszym kraju oraz liczne obostrzenia z tym związane jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne letnie obozy naukowo-żeglarskie „Zdolni z Pomorza”.

W zamian za to za rok planujemy zorganizować sześć zamiast zwykle odbywających się w czasie jednych wakacji trzech tygodniowych obozowych turnusów.  

Last But Not Least

zdjecie 2019 08 1313 sierpnia uroczyście zainaugurowano trzeci – ostatni – turnus obozu naukowego „Zdolni z Pomorza”. Utalentowana pomorska młodzież spędzi tydzień w Narodowym Centrum Żeglarstwa, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

Czytaj więcej...

Zdolni z Pomorza wypoczywają nad wodą

Wręczenie uczniowi karty obozowicza podczas letniego obozu naukowegoRozpoczął się drugi turnus obozu naukowego „Zdolni z Pomorza”. W Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich na uczestników czekają warsztaty naukowe, wycieczki, pływanie pod żaglami i wiele innych atrakcji.

Czytaj więcej...

Ahoj, przygodo!

Dziewczyna na żaglówceSą młodzi, ambitni i bardzo pracowici. Nauka to ich pasja, więc nic w tym dziwnego, że nawet podczas wakacji starają się pogłębić swoją wiedzę. Czterdziestu uczestników pierwszego turnusu obozu naukowego „Zdolni z Pomorza”, którzy przedwczoraj przybyli do Narodowego Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, wczoraj uroczyście rozpoczęło udział w letnim wypoczynku. Otrzymali karty obozowicza i odbyli inauguracyjny rejs na jachtach. Kolejne dni ich pobytu na obozie będą wypełnione warsztatami naukowymi, wycieczkami, zabawami integracyjnymi oraz żeglowaniem. 

Aby zakwalifikować się na obóz konieczna była rzetelna praca podczas minionego roku szkolnego. Pod uwagę brano aktywność w korzystaniu z form wsparcia oferowanych w ramach systemu „Zdolni z Pomorza”.

120 uczniów wkrótce wyruszy na letnie obozy naukowe

Żaglówka pływająca po Martwej WiśleProgram naukowy i rekreacyjny, w tym wycieczki oraz zajęcia żeglarskie – tak wyglądać będą obozy naukowe dla uczestników systemu „Zdolni z Pomorza”. Do udziału w nich zakwalifikowano 120 osób. Pierwszy turnus dla 40 uczniów rozpocznie się 29 lipca. Podobnie jak w latach poprzednich, obozy odbywać się będą w Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Czytaj więcej...