To będą prawdziwe wakacje! Siedem dni na żaglach

Obozy naukowe – przystań jachtowaWarsztaty naukowe, wycieczki edukacyjne i… wiatr we włosach. Jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje – to już nie musisz się martwić, bo wkrótce zaczną się zapisy na obozy naukowe w Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania  Fizycznego i Sportu w Gdańsku, które dysponuje nowoczesną infrastrukturą z mariną dla kilkudziesięciu jednostek żaglowych i motorowych oraz bogatym zapleczem na lądzie. A do tego ta świetna lokalizacja, która umożliwia dostęp do otwartego akwenu morskiego Zatoki Gdańskiej, jak i śródlądowego delty Wisły. 

Pierwszy turnus zaplanowany został na termin 7 sierpnia, a ostatni na 28. Łącznie w obozach może wziąć udział 120 osób, oddzielnie zorganizowane zostaną obozy dla uczniów z klas gimnazjów i szkół gimnazjalnych. 

Ale aby wziąć w nich udział, trzeba spełnić kilka warunków. Oczywiście trzeba mieć zgodę rodzica, ale też trzeba uzyskać pozytywną opinię z Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego.  
Opiekunowie dokonując oceny, będą brać pod uwagę następujące kryteria (w skali od 0 do 4 pkt):  aktywność ucznia na zajęciach pozalekcyjnych, udział i osiągnięcia w konkursach organizowanych w ramach projektu, sukcesy osiągnięte w olimpiadach i konkursach w trakcie trwania projektu, aktywność w pozostałych formach dostępnych w ramach systemu „Zdolni z Pomorza” (np. spotkania akademickie, zajęcia olimpijskie, e-learning, warsztaty olimpijskie, DKF) oraz frekwencję na zajęciach. Poza procesem rekrutacji mogą uczestniczyć uczniowie, którzy korzystają z opieki mentorskiej, oczywiście po uzyskaniu pozytywnej opinii mentora na temat przebiegu współpracy. 

Możecie zatem jeszcze pozbierać punkty, aby zwiększyć swoje szanse na udział w wakacyjnych obozach naukowych. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu autorskim (19 czerwca, godz. 12.30 - spotkanie z Rafałem Kosikiem, autorem cyklu powieści o przygodach Felixa, Neta i Niki) oraz projekcjach filmowych Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Zdolni z Pomorza" (pokaz filmu "Amadeusz" Milosza Formana - 9 czerwca, o godz. 11.00), które są wysoko punktowane.

Terminy obozów:
•  07.08 – 13.08.2017
•  14.08 – 20.08.2017
•  21.08 – 27.08.2017
•  28.08 – 03.09.2017

Uczestnictwo w obozie jest dla uczestników projektu nieodpłatne. Warto jednak dodać, że koszt udziału jednego ucznia w obozie - finansowany ze środków projektu - wynosi ok. 1 500 zł, więc zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości, gdy nauka łączy się z relaksem, dobrą zabawą i żeglarską przygodą.

Więcej informacji wkrótce.