Obozy trwają

Siatkówka i mostekZbliża się półmetek obozów naukowych „Zdolni z Pomorza”, które odbywają się w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich. Już po raz czwarty utalentowana i pracowita młodzież z naszego regionu ma okazję korzystać z tej formy letniego wypoczynku. Jest on nagrodą dla uczniów, którzy wykazali się szczególną aktywnością w ramach systemu „Zdolni z Pomorza”.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię zrezygnowano z organizacji obozów, ale za to tym razem udało się stworzyć warunki, by mogło w nich uczestniczyć dwa razy więcej młodych zdolnych Pomorzan. W tym roku zorganizowano bowiem aż sześć tygodniowych turnusów.

Utalentowani młodzi ludzie z naszego regionu regenerują tam siły po całym roku wytężonej pracy. Przy okazji pogłębiają wiedzę i nawiązują nowe znajomości. Uczestniczą w warsztatach i animacjach oraz pływają pod żaglami, a także uczą się praktycznych umiejętności, które przydadzą się nie tylko żeglarzom. I świetnie się przy tym bawią.

Obozowicze podczas rejsuObozowicze ruszają w rejsZałoga skompletowanaZałoga skompletowanaKąpielSiatkówkaWycieczka na plażęGry planszoweKarty obozowicza wręczoneMłodzież siedzi w kręguZałoga w łodziĆwiczenie węzłów żeglarskichĆwiczenia w łodziachZabawa w pomieszczeniuZachód słońcaZachód słońca