V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Mikroświat i mikroskop

W tym roku podczas V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej będziemy zgłębiać niewidzialny, a jednocześnie mający ogromny wpływ na życie człowieka, roślin, zwierząt - świat wirusów i bakterii. V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem Niewidzialny świat wirusów i bakterii. Jeśli interesują Was zagadnienia związane z tegorocznym tematem i chcielibyście zabrać głos w tak bardzo dotykającej każdego z nas sprawie, zapraszamy do czynnego udziału w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Odbędzie się ona 20 listopada 2021r. na Politechnice Gdańskiej.

Czytaj więcej...

Temat V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej wybrany!

Mikroświat i mikroskopZnamy już wyniki głosowania na zagadnienie, które będzie przewodnim tematem V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Spośród pięciu proponowanych obszarów dotyczących kolorów i barw, żywiołów, wpływu technologii na zdrowie, plastikowej epidemii oraz wirusów i bakterii, wybraliście ostatni z wymienionych. Informujemy zatem, że tematem tegorocznej V PUKN będzie świat wirusów i bakterii. Ostatni rok pokazał nam, jak bardzo jest on potężny i nie do końca odkryty. Warto więc podjąć dyskusje o jego meandrach, by może w pewnym stopniu oswoić myśl, że wirusy i bakterie, choć niewidoczne dla ludzkiego oka, są cały czas z nami.

Fot. Pixabay

Wybór tematu V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

Kartki i ołówekPo raz piąty przygotowujemy się do organizacji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Tradycją jest, że co roku pytamy Was, o czym chcielibyście rozmawiać, jaki temat ma być motywem przewodnim Waszej konferencji. Głosujcie zatem na zaproponowane tematy lub zaproponujcie własne. Na Wasze głosy czekamy do 17 lutego!

Czytaj więcej...

IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – relacja

Prowadzący konferencję

21 listopada 2020 roku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odbyła się IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie realizowane było w formie zdalnej. Obrady w ramach czwartej edycji konferencji toczyły się pod hasłem „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”. Ta aktualna tematyka zainteresowała niemal 200 uczestników.

Czytaj więcej...