V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” już w najbliższą sobotę

V PUKN – plakatDrodzy Uczestnicy V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” już 20 listopada, w najbliższą sobotę, spotykamy się online o godz. 10.00 na konferencji! Oto program wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z tematami zgłębianymi przez uczniów zainteresowanych niewidzialnym światem wirusów i bakterii z perspektywy wybranej dziedziny nauk oraz propozycjami ekspertów. Szczegóły prezentowanych wystąpień i posterów znajdują się w materiale „Abstrakty”.

Do zobaczenia 20 listopada br.!

Rejestracja biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

V PUKN – plakatRusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Niewidzialny świat wirusów i bakterii”. Rejestracja skierowana jest do uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów ani posterów, ale są zainteresowani tematem konferencji i chcą wysłuchać wykładów w ramach jednego z czterech paneli dziedzinowych: biologia, chemia, nauki ścisłe i nauki humanistyczne.

Czytaj więcej...

Publikacja pokonferencyjna z IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Cywilizacja kontra natura - materiały pokonferencyjne

Niezwykle miło nam poinformować, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku udostępniła w formie cyfrowej kolejną monografię pokonferencyjną w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, tym samym powiększając zasoby Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Tegoroczna publikacja została opatrzona tytułem „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”. Książka jest rezultatem obrad podczas IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”.

Czytaj więcej...

Warsztaty przygotowujące do udziału w V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” - warsztaty

Przygotowania do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”, która odbędzie się pod hasłem „Niewidzialny świat wirusów i bakterii” trwają! W sobotę, 11 września 2021 r., odbyły się warsztaty online dla uczniów biorących aktywny udział w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej...