V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – zgłoszenia propozycji abstraktów i posterów do 21 maja 2021 r.

Mikroświat i mikroskopOrganizatorzy V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej z przyjemnością zawiadamiają, że termin rejestracji czynnych uczestników konferencji został wydłużony do 21 maja 2021 r. Uczniowie zainteresowani wystąpieniem z referatem lub posterem podczas V PUKN chęć uczestnictwa w wydarzeniu zgłaszają poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Informacja o zakwalifikowaniu zgłoszonego referatu lub posteru będzie podana w terminie do 30 czerwca połowie lipca 2021 r.

Fot. Pixabay

V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – zestawienie literatury dla uczestników

Mikroświat i mikroskopW związku z przygotowaniami do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku sporządziła zestawienia książek i artykułów z czasopism znajdujących się w jej zbiorach z myślą o uczniach przygotowujących się do wystąpienia z referatem lub posterem podczas konferencji. Ww. zestawienia obejmują literaturę dotyczącą wiedzy z zakresu wirusów i bakterii, zatem tematu tegorocznej konferencji, który brzmi „Niewidzialny świat wirusów i bakterii”. Serdecznie zachęcamy uczniów do zapoznania się z bogatą literaturą PBW w Gdańsku i skorzystania z niej podczas przygotowania swoich wystąpień.

Czytaj więcej...

V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Mikroświat i mikroskop

W tym roku podczas V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej będziemy zgłębiać niewidzialny, a jednocześnie mający ogromny wpływ na życie człowieka, roślin, zwierząt - świat wirusów i bakterii. V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem Niewidzialny świat wirusów i bakterii. Jeśli interesują Was zagadnienia związane z tegorocznym tematem i chcielibyście zabrać głos w tak bardzo dotykającej każdego z nas sprawie, zapraszamy do czynnego udziału w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Odbędzie się ona 20 listopada 2021r. na Politechnice Gdańskiej.

Czytaj więcej...

Temat V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej wybrany!

Mikroświat i mikroskopZnamy już wyniki głosowania na zagadnienie, które będzie przewodnim tematem V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Spośród pięciu proponowanych obszarów dotyczących kolorów i barw, żywiołów, wpływu technologii na zdrowie, plastikowej epidemii oraz wirusów i bakterii, wybraliście ostatni z wymienionych. Informujemy zatem, że tematem tegorocznej V PUKN będzie świat wirusów i bakterii. Ostatni rok pokazał nam, jak bardzo jest on potężny i nie do końca odkryty. Warto więc podjąć dyskusje o jego meandrach, by może w pewnym stopniu oswoić myśl, że wirusy i bakterie, choć niewidoczne dla ludzkiego oka, są cały czas z nami.

Fot. Pixabay

Wybór tematu V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

Kartki i ołówekPo raz piąty przygotowujemy się do organizacji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Tradycją jest, że co roku pytamy Was, o czym chcielibyście rozmawiać, jaki temat ma być motywem przewodnim Waszej konferencji. Głosujcie zatem na zaproponowane tematy lub zaproponujcie własne. Na Wasze głosy czekamy do 17 lutego!

Czytaj więcej...