IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” – nabór zgłoszeń

Plakat IV PUKNDrodzy uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego,

zapraszamy Was do udziału w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest unikatowa w skali kraju naukowa konferencja dla uczniów. Kolejne edycje tej konferencji cieszą się dużym zainteresowaniem i są wspaniałą okazją do stawiania pierwszych kroków na polu naukowym.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem klimatu i nie jest Wam obojętna przyszłość naszej planety, to zapraszamy do czynnego uczestnictwa w kolejnej (czwartej już) edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod hasłem Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych. Obrady planowane są na sobotę 21 listopada 2020 r. na Politechnice Gdańskiej.

Na konferencję możecie przygotować referat lub poster, a swoje propozycje możecie zgłaszać do 26 czerwca br.

Czytaj więcej...

IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” – informacje [Aktualizacja]

Góry i chmury

Jeśli jesteście zainteresowani tematem klimatu i nie jest Wam obojętna przyszłość naszej planety, to zapraszamy do czynnego uczestnictwa w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod hasłem Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych. Konferencja odbędzie się w sobotę 21 listopada 2020 r. na Politechnice Gdańskiej o godzinie 9.30.

Czytaj więcej...

Święto młodych naukowców

Uczestnicy konferencji w holu budynku Politechniki GdańskiejPonad 300 młodych pasjonatów nauki w sobotę, 16 listopada wzięło udział w III Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości”. Wybierając jeden z sześciu paneli dziedzinowych, mogli wysłuchać wykładów naukowców oraz prelekcji swoich rówieśników z biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki i nauk humanistycznych (przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne).

Czytaj więcej...