Za nami VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Rozpoczęcie konferencji

26 listopada 2022 roku o godzinie 9:30 na Politechnice Gdańskiej wystartowała VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Już godzinę wcześniej działały stanowiska rejestracyjne oczekujące m.in. na ponad 30 młodych prelegentów oraz 250 słuchaczy i opiekunów grup.

Czytaj więcej...

Rejestracja uczestników VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

Słońce KsiężycRusza rejestracja uczestników VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”. Do zapisów zapraszamy uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów ani posterów, ale chcą wysłuchać wykładów w ramach jednego z pięciu paneli dziedzinowych: biologii, chemii, fizyki, matematyki/informatyki oraz nauk humanistycznych.

Czytaj więcej...

Warsztaty przygotowujące do udziału w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Plan prezentacjiPrzygotowania do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która w tym roku organizowana jest pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”, trwają. W sobotę, 17 września 2022 r. odbyły się warsztaty dla uczniów w formie zdalnej na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej...

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – literatura

Słońce KsiężycW zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku znajduje się bogata literatura, która będzie pomocna uczniom w przygotowaniach do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konferencja odbędzie się 26 listopada br. na Politechnice Gdańskiej.

Czytaj więcej...

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Słońce Księżyc

Podczas VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty” przyjrzymy się niebu, spojrzymy na Słońce i Księżyc, odkryjemy tajemnice tych dwóch ciał niebieskich za pomocą nauki oraz przedstawimy je w szeroko pojętej twórczości artystycznej. Czym są burze słoneczne, jak wyglądały narodziny Słońca, co daje nam energia słoneczna, jakie były misje kosmiczne na Księżyc – to tylko kilka zagadnień dotyczących tematu konferencji, nad którymi będą mogli zastanowić się w swoich wystąpieniach uczniowie z Pomorza. Jeśli interesują Was zagadnienia związane z tegorocznym tematem i chcielibyście zabrać głos podczas konferencji, zapraszamy do czynnego udziału w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się 26 listopada 2022 r. na Politechnice Gdańskiej.

Czytaj więcej...