Warsztaty przygotowujące do udziału w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Plan prezentacjiPrzygotowania do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która w tym roku organizowana jest pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”, trwają. W sobotę, 17 września 2022 r. odbyły się warsztaty dla uczniów w formie zdalnej na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej...

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – literatura

Słońce KsiężycW zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku znajduje się bogata literatura, która będzie pomocna uczniom w przygotowaniach do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konferencja odbędzie się 26 listopada br. na Politechnice Gdańskiej.

Czytaj więcej...

VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Słońce Księżyc

Podczas VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty” przyjrzymy się niebu, spojrzymy na Słońce i Księżyc, odkryjemy tajemnice tych dwóch ciał niebieskich za pomocą nauki oraz przedstawimy je w szeroko pojętej twórczości artystycznej. Czym są burze słoneczne, jak wyglądały narodziny Słońca, co daje nam energia słoneczna, jakie były misje kosmiczne na Księżyc – to tylko kilka zagadnień dotyczących tematu konferencji, nad którymi będą mogli zastanowić się w swoich wystąpieniach uczniowie z Pomorza. Jeśli interesują Was zagadnienia związane z tegorocznym tematem i chcielibyście zabrać głos podczas konferencji, zapraszamy do czynnego udziału w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się 26 listopada 2022 r. na Politechnice Gdańskiej.

Czytaj więcej...

Temat VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej wybrany!

Słońce KsiężycPrzedstawiamy wyniki internetowego głosowania na zagadnienie, które będzie wiodącym tematem VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. W tym roku mogliście oddać swój głos na jeden z sześciu zaproponowanych tematów dotyczących: wody, zalewu plastiku, kolorów i barw, ludzkiego ciała, antropogenezy oraz Słońca i Księżyca. Zwyciężył ostatni z wymienionych tematów. Ogłaszamy zatem, że Słońce i Księżyc będą tematem przewodnim już szóstej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej!

Fot. Unsplash

Wybór tematu VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

Ankieta

Po raz szósty przygotowujemy się do organizacji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Tradycją jest, że co roku pytamy Was, o czym chcielibyście rozmawiać, jaki temat ma być motywem przewodnim Waszej konferencji. Głosujcie zatem na zaproponowane tematy. Na Wasze głosy czekamy do 15 lutego!

Czytaj więcej...