Matematyka w roli głównej

TriMAT - 3 zespoły + prowadzący na scenie, w tle ekrany z prezentacjąRównania trzeciego stopnia nie stanowią dla Ciebie trudności? Potrafisz wykorzystywać matematyczne wzory w nietypowy sposób? Podziel się swoją pasją, oryginalnym spojrzeniem oraz kreatywnością i zgłoś swój udział w III Młodzieżowej Konferencji Matematycznej TriMAT, która odbędzie się we wrześniu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W tym roku przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy ze „Zdolnymi z Pomorza”. Na zgłoszenia czekamy do końca maja. 

TriMAT to konferencja matematyczna, która po raz pierwszy odbyła się w 2015 roku w ramach Pomorskiego Roku Matematyki na Pomorzu. Sukces tego przedsięwzięcia sprawił, że wydarzenie to jest organizowane rokrocznie, biorą w nim udział  matematycy z uczelni wyższych, nauczyciele matematyki, studenci i uczniowie, pokazując, że zamiłowanie do matematyki może połączyć całą Polskę i różne środowiska. 

TriMAT to inicjatywa trzech trójmiejskich „Trójek”, czyli gdyńskiej, gdańskiej oraz sopockiej, podczas której matematyka jest prezentowana nie tylko jako dyscyplina naukowa, ale także jako uniwersalny język służący do opisywania zjawisk świata realnego. 
Podczas konferencji wykłady wygłoszą wykładowcy uczelni wyższych oraz nauczyciele z długoletnim doświadczeniem we współpracy z licealistami i studentami. Referaty przygotują również uczniowie. Mamy nadzieję, że w konferencji wezmą udział także reprezentanci naszego projektu.  Warto dodać, że wykłady i referaty zróżnicowane zostaną, jeśli chodzi o poziom. Usłyszymy zatem wystąpienia na poziomach: popularnonaukowym, średnio-zaawansowanym oraz olimpijskim. 

Poprzednie dwie konferencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, 1000 uczniów oraz 50 nauczycieli przybyło do Pomorskiego  Parku Naukowo-Technologicznego, by rozmawiać o matematyce. Jak będzie w tym roku? Czekamy na Twoje zgłoszenie. Prześlij krótkie streszczenie referatu do końca maja na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji na stronie konferencji: www.trimat.edu.pl.