IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” – nabór zgłoszeń

Plakat IV PUKNDrodzy uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego,

zapraszamy Was do udziału w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest unikatowa w skali kraju naukowa konferencja dla uczniów. Kolejne edycje tej konferencji cieszą się dużym zainteresowaniem i są wspaniałą okazją do stawiania pierwszych kroków na polu naukowym.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem klimatu i nie jest Wam obojętna przyszłość naszej planety, to zapraszamy do czynnego uczestnictwa w kolejnej (czwartej już) edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod hasłem Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych. Obrady planowane są na sobotę 21 listopada 2020 r. na Politechnice Gdańskiej.

Na konferencję możecie przygotować referat lub poster, a swoje propozycje możecie zgłaszać do 26 czerwca br.

Pragniemy także poinformować, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, która jest współorganizatorem Pomorskich Uczniowskich Konferencji Naukowych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” zakupiła i udostępniła kilkadziesiąt tytułów związanych z tematyką tegorocznej konferencji z myślą o uczniach chcących wziąć aktywny udział w wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznania się z listą publikacji, mając nadzieję, że dla jednych będzie ona inspiracją do przygotowania wystąpienia, a dla drugich – pomocą w przygotowywaniu zgłoszonego tematu.

Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zawartymi w naszym zaproszeniu na konferencję oraz do obejrzenia animowanej zapowiedzi.

Serdecznie zapraszamy do udziału oraz do kontaktu.