Rejestracja biernych uczestników IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” [Aktualizacja]

Mężczyzna z kulą ziemską w dłoniach wyciągniętych nad klawiaturą komputera

Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”. Skierowana jest ona do uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów ani posterów, ale są zainteresowani tematem konferencji i chcą wysłuchać wykładów ekspertów oraz zapoznać się z efektami pracy swoich kolegów.

Droga Młodzieży! Serdecznie zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji przeznaczonej specjalnie dla Was naszej regionalnej konferencji naukowej. W tym roku pomorscy uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych postanowili zgłębić temat zmian klimatycznych naszej planety. W czasie konferencji prelegenci przybliżą Wam kwestie związane z czynnikami zagrażającymi środowisku naturalnemu, przyczynami zmian klimatycznych czy działaniami proekologicznymi. Zagadnienia z tego obszaru zostaną zaprezentowane z perspektywy m.in. problemu wymierania pszczół; produkcji mięsa na dużą skalę, co ma wpływ na wzrost emisji gazów cieplarnianych; rozbudowy inteligentnych miast czy korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w sobotę, 21 listopada o godzinie 10.00. Wydarzenie realizowane będzie w formie zdalnej.

Konferencja adresowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, zamieszkujących w województwie pomorskim. Podczas konferencji będziecie mogli wysłuchać referatów Waszych kolegów, które zostaną poprzedzone wykładami ekspertów. Będziecie także mogli zapoznać się z przygotowanymi przez uczniów posterami. Udział w konferencji umożliwi Wam również zaznajomienie się z działalnością kół naukowych i instytucji prowadzących działalność naukowo-edukacyjną związaną z tematem wydarzenia.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i umożliwia spojrzenie na temat w ramach wybranych paneli dziedzinowych: z biologii, chemii, nauk technicznych i nauk humanistycznych.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu i wysłuchania wystąpień kolegów, których referaty zostały zakwalifikowane do wygłoszenia, zachęcamy do rejestracji w ramach wybranego panelu dziedzinowego.

Formularz zgłoszeniowy

Organizatorami wydarzenia są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Pomorski Kurator Oświaty.

Zainteresowani udziałem w konferencji uczniowie oraz ich opiekunowie (nauczyciele) mogą dokonać rejestracji elektronicznej w terminie od 25 września do 25 października 6 listopada br.

Warunkiem uczestnictwa uczniów jest dostarczenie do 6 listopada 13 listopada 2020 r. do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku (osobiście lub za pośrednictwem poczty) kompletu dokumentów projektowych. Dokumenty muszą wypełnić pełnoletni uczniowie lub rodzice w imieniu uczniów, którzy nie ukończyli 18 lat.

Informacji szczegółowych udziela:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 58 344 01 68 lub 58 341 70 87 w. 106
tel. kom. 518 535 578
www.pbw.gda.pl

Fot. ©Depositphotos/ Andres Rodriguez