IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa trwa

Wystąpienie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława StrukaW sobotę, 21 listopada o godzinie 10:00 rozpoczęła się IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych”. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną odbywa się ona w formie zdalnej.

Uczestników przywitała para prowadzących: Zuzanna Węgrzyn i Marcel Lewańczyk. Następnie uroczystego otwarcia dorocznego święta młodych pomorskich naukowców dokonał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, który przypomniał historię Pomorskich Uczniowskich Konferencji Naukowych oraz opowiedział o ich roli w projekcie „Zdolni z Pomorza”. Do młodzieży przemówił także Rektor pełniącej rolę gospodarza konferencji Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde, który zachęcał młodzież szkolną do podjęcia w przyszłości studiów na tej uczelni, która zajęła drugie miejsce w kraju i została najwyżej sklasyfikowana wśród uczelni technicznych w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Następnie odbył się wykład inauguracyjny pt. „Wpływ życia na klimat w historii naszej planety”, który wygłosił prof. dr hab. Jacek Piskozub. O godzinie 11:00 każdy uczestnik konferencji miał możliwość dołączyć do sesji jednego z czterech wybranych wcześniej paneli dziedzinowych: z biologii, chemii, nauk humanistycznych lub technicznych.

Para prowadzącychRektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof WildeWykład inauguracyjnyWykład inauguracyjnyPanel: BiologiaPanel: ChemiaPanel: Nauki humanistycznePanel: Nauki Techniczne