Warsztaty przygotowujące do udziału w V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” - warsztaty

Przygotowania do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”, która odbędzie się pod hasłem „Niewidzialny świat wirusów i bakterii” trwają! W sobotę, 11 września 2021 r., odbyły się warsztaty online dla uczniów biorących aktywny udział w tym wydarzeniu.

Celem warsztatów było wsparcie uczniów, których tematy referatów zostały zakwalifikowane do wygłoszenia podczas konferencji, jak również tych, którzy będą przygotowywać poster lub artykuł naukowy. Uczestnicy dowiedzieli się, jak dobrze przygotować się do wystąpienia publicznego i zaprezentować podczas konferencji, od czego rozpocząć poszukiwania literatury do referatu i jak skutecznie wyszukiwać publikacje naukowe. Uczniowie otrzymali również precyzyjne wskazówki, jak przygotować plakat i artykuł naukowy wraz z aparatem krytycznym.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku i Politechnikę Gdańską. Uczestników zajęć przywitała Izabela Wierzchowska, która jest koordynatorem V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Warsztaty poprowadzili: dr inż. Bartłomiej Cieślik z Politechniki Gdańskiej oraz Justyna Malinowska i Małgorzata Kwaśnik z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe wraz z wytycznymi w zakresie przygotowania artykułów i posterów. W celu ułatwienia młodym naukowcom poszukiwań odpowiedniej literatury dotyczącej tematu tegorocznej konferencji, sporządzono dla nich listę książek, które Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zakupiła w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Organizatorzy serdecznie dziękują młodzieży za aktywny udział w warsztatach z nadzieją, że pomogli jej w przygotowaniach do udziału w V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej.

Ilustracje: tabele, rysunki i wykresyJak zostać badaczem - przygotowanie artykułu i posteruJak „upuścić mikrofon”Prezentowanie przed komputeremBaza naukowaJak trafić w dziesiątkę?