Rejestracja biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

V PUKN – plakatRusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Niewidzialny świat wirusów i bakterii”. Rejestracja skierowana jest do uczniów, którzy nie będą prezentować przygotowanych przez siebie referatów ani posterów, ale są zainteresowani tematem konferencji i chcą wysłuchać wykładów w ramach jednego z czterech paneli dziedzinowych: biologia, chemia, nauki ścisłe i nauki humanistyczne.

W czasie konferencji prelegenci przybliżą kwestie dotyczące świata wirusów i bakterii, w którym żyjemy. Eksperci i uczniowie poruszą tematy związane m.in. z wpływem mikrobów na nasze życie, odkryciem antybiotyków, zastosowaniem bakterii w przemyśle i medycynie, z niebezpieczeństwem, jakie niesie wykorzystanie broni biologicznej.

Tegoroczna konferencja odbędzie się online w sobotę 20 listopada o godzinie 10.00.

Konferencja adresowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych zamieszkujących w województwie pomorskim, którzy będą mogli wysłuchać referatów swoich kolegów poprzedzonych wykładami ekspertów.

Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu, prosimy o wybranie jednego panelu i zarejestrowanie się do 5 listopada 2021 r.:

- BIOLOGIA
- CHEMIA
- NAUKI ŚCISŁE
- NAUKI HUMANISTYCZNE

Warunkiem uczestnictwa w V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej jest dostarczenie do 12 listopada br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem: VPUKN i nazwa wybranego panelu) na adres:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Dokumenty wypełniają pełnoletni uczniowie lub rodzice w imieniu uczniów, którzy nie ukończyli 18 lat. Po nadesłaniu dokumentów otrzymają Państwo linki do wydarzenia.

Jeśli zabraknie miejsc w panelu, który został wybrany przy rejestracji, organizatorzy będą losowo przypisywać zgłoszenia do innego panelu dziedzinowego.

Uczniów, którzy będą prelegentami podczas V PUKN i ich opiekunów rejestracja nie dotyczy. Zostaną oni zarejestrowani przez organizatorów konferencji.

Informacji szczegółowych udziela:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.58 344 01 68 w.106
tel. 511 776 471

Organizatorami wydarzenia są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Politechnika Gdańska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.