Mentor czeka na Ciebie! Ogłaszamy dodatkową rekrutację

Obrazek - podlewanie roślinyJesteś laureatem olimpiad i konkursów? Masz na swoim koncie sukcesy naukowe? Pragniesz rozwijać się pod skrzydłami wybitnych naukowców? Sięgnij po więcej! Opieka mentora może stać się Twoim udziałem, a wraz z nią indywidualne spotkania z naukowcem na wyższej uczelni i dostęp do zaawansowanej wiedzy.

Obecnie w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” opieką mentorską objętych zostało 18 uczniów. Siedmioro z nich może kolejny rok z rzędu korzystać z tego dodatkowego wsparcia, do końca 2018 roku opieką mentorską ma zostać objętych 59 uczniów, a do 2021 roku, czyli w trakcie trwania projektu, 131 uczniów.   
 
Dlaczego warto korzystać z opieki mentorskiej? 
Badania psychologiczne potwierdziły, że współczesny człowiek tęskni za głębokimi, wspierającymi relacjami, opartymi na wiedzy, doświadczeniu i emocjonalnej bliskości. Zauważono również, że najbardziej trwały i pozytywny wpływ na rozwój ma mentoring. 

Na czym to polega? 
Gdy zostaniesz objęty opieką mentorską z dziedziny, która Cię interesuje, czeka na Ciebie w ciągu roku szkolnego 20 godzin – indywidualnych spotkań z pracownikiem naukowym na jednej z pomorskich uczelni. Podczas spotkań będziecie realizowali program opracowany przez mentora we współpracy z uczniem.
Opiekę mentorską realizują następujące uczelnie: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska,  Akademia Pomorska w Słupsku, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Akademia Morska w Gdyni oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. 

Jeśli chcesz skorzystać z tej formy wsparcia – zgłoś się do swojego nauczyciela lub opiekuna pedagogiczno-metodycznego w Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego.