Kto przechodzi do drugiego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej? Publikujemy wyniki

Uśmiechnięta dziewczyna przed laptopem, wokół wykresy i wzoryPonad dwa tysiące uczniów z kilkudziesięciu szkół wzięło udział w I etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej. Zadania – jak się okazało – były bardzo trudne. Tym bardziej cieszy, że z matematyki, biologii i informatyki na poziomie gimnazjalnym będzie ze sobą rywalizować blisko 100 osób. A z kompetencji społecznych nawet więcej - aż 114 osób. 

Uczniowie stanęli do konkursu z sześciu dziedzin objętych wsparciem systemowym „Zdolni z Pomorza”: biologii, chemii, fizyki, informatyki, matematyki oraz kompetencji społecznych (uzdolnienia humanistyczne). 

Ale to dopiero pierwszy krok zmagań i pierwszy stopień trudności. Kto sięgnie po laur zwycięstwa i stanie na podium? 
Najpóźniej 18 maja opublikujemy pytania II etapu wraz z informacją o sposobie przesyłania rozwiązań. Na tym etapie uczestnicy samodzielnie w domu opracowują odpowiedzi na pytania konkursowe. Można również udzielić odpowiedzi na zadanie dodatkowe i w ten sposób zdobyć większą liczbę punktów. 

Na zwycięzców ligi zadaniowej czekają atrakcyjne nagrody oraz – o ile już nie są uczestnikami projektów Zdolni z Pomorza – szansa na zakwalifikowanie się do systemu wsparcia uczniów uzdolnionych bez konieczności przechodzenia pełnego procesu rekrutacji. 

Gratulujemy tym uczestnikom, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu, i życzymy powodzenia w dalszej jego części. 

Poniżej publikujemy wyniki I etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej 2017!

Pomorska Liga Zadaniowa - biologia - I etap

Pomorska Liga Zadaniowa - chemia - I etap

Pomorska Liga Zadaniowa - fizyka - I etap

Pomorska Liga Zadaniowa - informatyka - I etap

Pomorska Liga Zadaniowa - matematyka - I etap

Pomorska Liga Zadaniowa - kompetencje społeczne - I etap