Informacja dla osób zakwalifikowanych do etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”

Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” 2021/2022W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział blisko 10.000 osób.

Podstawą zakwalifikowania do etapu powiatowego – zgodnie z Regulaminem Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” – jest uzyskanie minimum 70% punktów w etapie kwalifikacyjnym. Natomiast w przypadku, gdy wszyscy uczniowie w danej szkole uzyskają poniżej 70% punktów, zakwalifikowany do kolejnego etapu zostaje jeden uczeń z tej szkoły, który uzyska najwyższy wynik – minimum 30% punktów. Reguły klasyfikowania są ściśle określone.

Prace konkursowe na etapie kwalifikacyjnym sprawdzają nauczyciele ze szkoły ucznia.

Protokoły z wynikami punktowymi organizatorzy otrzymują z macierzystych szkół uczniów. Są one przesyłane na podane adresy e-mail. Na ich podstawie organizatorzy konstruują zbiorcze listy osób zakwalifikowanych do konkursu.

Jeśli uczeń uzyskał 70% punktów lub więcej na etapie kwalifikacyjnym ma zagwarantowane miejsce w kolejnym etapie konkursu.

W związku z pojedynczymi monitami od nauczycieli i uczniów o braku osób, które uzyskały wysoki wynik na liście zakwalifikowanych, ponownie przeglądamy przesłane protokoły i uzupełnimy listy, wpisując brakujące nazwiska.

Chcieliśmy również przeprosić wszystkich oczekujących na listy wynikowe startujących w konkursie z chemii, matematyki i przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne za opóźnienie w podaniu list wynikowych. Wszyscy uczniowie, którzy uzyskali 70% punktów lub więcej powinni czuć się zaproszeni do udziału w konkursie.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z organizatorem tj. Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 505 920 645.