Wizyta studyjna w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci w Warszawie

Spotkanie z p. Marią Mach i tutorami z  Funduszu

W dniach 9-11 września 2022 roku opiekunowie pedagogiczno-metodyczni z Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w Warszawie. Najważniejszym punktem programu było spotkanie w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci, który „jest rodzajem pomostu pomiędzy zdolnymi młodymi ludźmi a środowiskiem naukowców i artystów”, jak czytamy na stronie internetowej organizacji.

Czytaj więcej...

Nietypowe spotkanie sieci psychologów i pedagogów

PiknikOstatnie w bieżącym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odbyło się 2 czerwca w formie pikniku w parku otaczającym Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Uczestnicy dzielili się swoim doświadczeniem, ustalili tematykę kolejnych spotkań, a chętne osoby grały w grę Molkky. Był to czas na relaks, nieśpieszne rozmowy oraz cieszenie się relacjami nawiązanymi podczas spotkań sieci.

Czytaj więcej...

Jak się czujesz?

Spotkanie28 kwietnia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Tym razem grupa zebrała się stacjonarnie, co było wszystkim bardzo potrzebne, bo zdążyli już za sobą zatęsknić. Spotkanie było niezwykle intensywne – goszczono na nim aż dwie ekspertki.

Czytaj więcej...

Znajomość zmian w nomenklaturze związków organicznych zgodnie z najnowszymi wytycznymi IUPAC podczas współpracy z uczniem zdolnym

Misja IUPAC19 marca 2022 roku odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli chemii w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Tematem spotkania była „Znajomość zmian w nomenklaturze związków organicznych zgodnie z najnowszymi wytycznymi IUPAC podczas współpracy z uczniem zdolnym”. Spotkanie odbyło się w formie zdalnej na platformie ZOOM i zostało poprowadzone przez panią Jolantę Sadowską, uczestniczkę sieci chemików.

Czytaj więcej...

Metody aktywizujące we współpracy uczniem zdolnym na zajęciach chemii

Cechy charakteryzujące dzieci zdolne4 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli chemii w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Jego tematem były „Metody aktywizujące we współpracy uczniem zdolnym na zajęciach chemii”. Spotkanie odbyło się w formie zdalnej na platformie ZOOM i poprowadził je pan Łukasz Franków, nauczyciel konsultant ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej pracujący w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Czytaj więcej...