Podsumowujące spotkanie psychologów i pedagogów

Obraz przedstawiający młodą kobietę z dziewczynką niesioną na plecach21 maja odbyło się spotkanie online sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów. Uczestnicy podsumowali rok szkolny, obejrzeli zdjęcia i porozmawiali o swoim samopoczuciu, opierając się na filmie z ożywianiem obrazów klasycznych. Następnie zabrali się za planowanie kolejnych spotkań. Pracując interaktywnie z wykorzystaniem aplikacji Padlet, określili, jakie tematy chcieliby w przyszłości poruszyć oraz ekspertów z jakich dziedzin chcieliby na spotkania zaprosić. Następnie w grupach dzielili się doświadczeniem w zakresie pracy zdalnej, w tym: emocjami, potrzebami i pomysłami. To było bardzo inspirujące spotkanie, które dało uczestnikom mnóstwo energii do podejmowania kolejnych wyzwań.

Czytaj więcej...

Mózg jelitowy

Mózg jelitowy - zrzut ekranu z prezentacją i oknem pokazującym prowadzącego seminarium11 maja odbyło się spotkanie online sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” połączone z seminarium pt. „Mózg jelitowy – co powinniśmy wiedzieć w pracy z uczniem zdolnym”.

Czytaj więcej...

Dobre praktyki nauczycieli chemii

Nauczyciele stoją w kole i pociągają za sznurki przytwierdzone do czegoś, co jest w środku

15 lutego 2020 r. odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli chemii w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Zatytułowane było „Dobre praktyki”. Jego uczestnicy mieli możliwość poznać różnorodne gry dydaktyczne, dzięki którym zajęcia z chemii można poprowadzić inaczej – w atmosferze przygody, która utrzymuje uwagę, ucząc dyscypliny i logicznego myślenia oraz skłania do poszukiwania odpowiedzi. Nauczyciele przetestowali m.in. wykorzystanie aplikacji „Quizlet” i „Kahoot”.

Czytaj więcej...