Wypalenie zawodowe i nauczanie kontekstowe. Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli fizyki

Nauczyciele podczas spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli fizyki19 marca 2019 r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli fizyki w ramach projektu "Zdolni z Pomorza". Podzielone było na dwie części.

Pierwsza część zajęć obejmowała problem wypalenia zawodowego nauczycieli i została poprowadzona przez panią Annę Blokus-Szkodzińską. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wiele o samych osobie, o mechanizmach rządzących naszym zachowaniem w sytuacjach stresowych i - co najważniejsze - w jaki sposób bronić się przed tym negatywnym zjawiskiem tak powszechnym w pracy nauczyciela.

Druga część spotkania obejmowała wykorzystanie w edukacji nauczania kontekstowego na lekcji fizyki na przykładzie prawa Hubble’a. Uczestnicy spotkania zapoznali się ze scenariuszem lekcji przeprowadzonej w szkole średniej, a przybliżającej uczniom współczesną wiedzę na temat ekspandującego Wszechświata.

Nauczyciele podczas spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli fizykiNauczyciele podczas spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli fizyki