Rozgrywamy chemię – relacja ze spotkania

Nauczyciele pracują przy stole podczas spotkania sieci nauczycieli chemii2 października 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli chemii w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania różnorodnych gier dydaktycznych, dzięki którym zajęcia z chemii można poprowadzić inaczej – w atmosferze przygody, która utrzymuje uwagę, ucząc dyscypliny, logicznego myślenia i skłania do poszukiwania odpowiedzi.

Nauczyciele zapoznali się m.in. z możliwością wykorzystania w procesie dydaktycznym programu Profesor Why oraz z możliwościami aplikacji learningapps, która pozwala na przygotowanie różnorodnych, atrakcyjnych gier i zadań online dla uczniów oraz z uczniami.

Spotkanie było również okazją do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu stosowanych metod aktywizujących w pracy z uczniem zdolnym. Pani Teresa Włodarczyk – nauczycielka chemii w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku zaprezentowała szeroką gamę stosowanych przez nią gier edukacyjnych.

Nauczyciele podczas spotkania sieci nauczycieli chemiiNauczycielka z woreczkami pełnymi monet w dłoniach podczas spotkania sieci nauczycieli chemiiNauczyciele pracują w grupach podczas spotkania sieci nauczycieli chemii