Mindfulness jako droga wspierania siebie i ucznia zdolnego – relacja ze spotkania

Uczestnicy spotkania sieci psychologów i pedagogów korzystają z magicznego dywanu28 listopada odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów wraz z seminarium pt. „Mindfulness jako droga wspierania siebie i ucznia zdolnego”.

Rozpoczęto od zastosowania techniki nietypowych powiązań, aby coś o sobie opowiedzieć. Następnie uczestnicy ustalili plan pracy sieci i uznali za potrzebne, aby zaplanować dodatkowy termin spotkania w bieżącym roku szkolnym. Zanim rozpoczęło się seminarium, trenowano technikę burzy pytań odnośnie terminu „mindfulness”. Uczestnicy otrzymali zapewnienie prowadzącej seminarium Marty Znanieckiej, że odpowie na wszystkie pytania i tak też się stało. Seminarium pozwoliło zebranym dowiedzieć się więcej o idei uważności oraz było okazją do przećwiczenia kilku technik. Po seminarium uczestnicy dzielili się swoimi metodami na rozluźnienie i odprężenie. Pod koniec spotkania zebrani skorzystali z magicznego dywanu, jako świetnej metody na wyciszenie. Po spotkaniu uczestnicy otrzymali materiały.

 

Wykład podczas spotkania sieci psychologów i pedagogówUczestnicy spotkania sieci psychologów i pedagogów siedzą przy stołach ustawionych w podkowęPrezentacja wyświetlana na ekranie i flipchartUczestnicy spotkania sieci psychologów i pedagogówSpotkanie sieci psychologów i pedagogówUczestnicy spotkania sprawdzają informacje na smartfonach