Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci psychologów i pedagogów

Uczestnicy spotkania siedzą w ławkach, w tle prowadząca i wyświetlona na ścianie prezentacja24 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Każdy uczestnik siedział w swojej ławce i – niestety – nie można było pracować grupowo ani chodzić po sali, więc spotkanie przebiegało wyjątkowo spokojnie. Na początku każdy powiedział coś o sobie, używając do tego skojarzenia z wybranym obrazkiem (obrazki były poprzyklejane do ławek). Następnie uczestnicy określali swoje samopoczucie przy pomocy wirtualnej ruletki ze strony wordwall.net. Jak zwykle uzupełniony został rozbudowywany na bieżąco zestaw karteczek z opisami inspirujących książek i filmów przydatnych w pracy psychologa i pedagoga. Większa część spotkania poświęcona była tematowi diagnozy emocjonalno-społecznej. Poprowadziła ją brawurowo uczestniczka spotkań sieci – Joanna. Bezcenne były jej rady i została wręcz zasypana pytaniami.

W drugiej części spotkania uczestnicy porozmawiali o swoich emocjach i potrzebach oraz określili, jakie tematy chcą podjąć w przyszłości. Wyrazili radość, że udało im się spotkać.

Następne zajęcia planowane są na 26 listopada.

Uczestnicy spotkania siedzą w ławkach, w tle prowadząca i wyświetlona na ścianie prezentacjaUczestnicy spotkania siedzą w ławkachUczestnicy spotkania siedzą w ławkach, w tle prowadząca i wyświetlona na ścianie prezentacjaTablica z notatkami