Jak się czujesz?

Spotkanie28 kwietnia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Tym razem grupa zebrała się stacjonarnie, co było wszystkim bardzo potrzebne, bo zdążyli już za sobą zatęsknić. Spotkanie było niezwykle intensywne – goszczono na nim aż dwie ekspertki.

Na początku p. Marzena Kozłowska wytłumaczyła uczestnikom spotkania, jak odróżniać traumę od lęku. Zebrani mogli też odpowiedzieć na pytanie, które ich poruszyło, a brzmiało niby zwyczajnie: Jak się czujesz? Niestety w dobie nagromadzenia kryzysów rzadko się pyta psychologa albo pedagoga, czy z nim/nią wszystko dobrze, czy nie potrzebuje pomocy. Uczestnicy spotkania mieli na szczęście okazję o tym porozmawiać i przypomnieć sobie, że ich emocje również są ważne.

W drugiej części spotkania pojawiła się p. Anna Blokus-Szkodzińska, która poprowadziła zajęcia na temat komunikacji interpersonalnej, umiejętności intrapersonalnych i o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Omawiane spotkanie charakteryzowało się nie tylko wysokim poziomem merytorycznym, ale też dużą dawką emocji, które mogły zostać pokazane i zauważone. Jak zawsze uczestnicy dzielili się też inspiracjami. Postanowili również, że spotkają się dodatkowo w czerwcu, kiedy zorganizują piknik, podczas którego (miejmy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie) zatroszczą się o siebie nawzajem i takim miłym akcentem zakończą rok szkolny.