Wstęp do robotyki

Zajęcia10 grudnia 2022 roku w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (Filia Gdańsk) odbyło się spotkanie akademickie dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Wstęp do robotyki”.

Czytaj więcej...

Matematyczne skarby Pascala i Fibonacciego

Wykład

10 grudnia 2022 roku na Politechnice Gdańskiej, w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Politechnika Gdańska”, odbyło się spotkanie akademickie pt. „Matematyczne skarby Pascala i Fibonacciego”. Skierowane było do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Przygotowaniem i poprowadzeniem zajęć zajęły się dr Anna Niewulis i mgr Justyna Woroń z Centrum Matematyki PG. Spotkanie było podzielone na trzy części.

Czytaj więcej...

Podstawy programowania urządzeń brzegowych na Raspberry Pi w języku Python

Podstawy programowania urządzeń brzegowych na Raspberry Pi w języku Python17 grudnia 2022 roku na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w ramach spotkania akademickiego z projektu „Zdolni z Pomorza – Politechnika Gdańska” pracownicy Katedry Inżynierii Biomedycznej, dr Tomasz Neumann oraz dr inż. Adam Bujnowski, przeprowadzili zajęcia wykładowe oraz laboratoryjne pt. „Podstawy programowania urządzeń brzegowych na Raspberry Pi w języku Python”. Spotkanie było przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych i stanowiło uzupełnienie o aspekty praktyczne wcześniej przeprowadzonego kursu e-learningowego.

Czytaj więcej...