Twierdzenie Pitagorasa jakiego nie znacie

Wykład

23 kwietnia 2022 roku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Politechnika Gdańska” pracownicy Centrum Matematyki PG zorganizowali spotkanie akademickie pt. „Twierdzenie Pitagorasa jakiego nie znacie”. Zajęcia skierowane były do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Matematyka w fizyce: Skalary – nie tylko ryby. Wektory – nie tylko organizmy przenoszące pasożyty, drobnoustroje zakaźne czy też materiał biologiczny.

Grupa młodzieży z nauczycielką2 kwietnia 2022 roku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Politechnika Gdańska” odbyło się spotkanie akademickie pt. „Matematyka w fizyce: Skalary – nie tylko ryby. Wektory – nie tylko organizmy przenoszące pasożyty, drobnoustroje zakaźne, czy też materiał biologiczny”. Skierowane było do uczniów szkół średnich. Zajęcia odbyły się w formie stacjonarnej. Przygotowanie i poprowadzone zostały przez mgr inż. Dorotę Żarek i Marcina Stępniaka z Centrum Matematyki PG.

Czytaj więcej...

W zdrowym ciele zdrowy… umysł?

Wykład23 kwietnia 2022 roku na Wydziale Biologii UG odbyły się warsztaty „W zdrowym ciele zdrowy... umysł? – wpływ zdrowego stylu życia na prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu”. Wydarzenie zorganizowane zostało jako spotkanie akademickie z biologii w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański”.

Czytaj więcej...

Roślinne menu – jak jedzą i piją rośliny?

W laboratorium9 kwietnia 2022 roku na Wydziale Biologii UG w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański” odbyło się spotkanie akademickie dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Roślinne menu – jak jedzą i piją rośliny?”. Zajęcia zostały poprowadzone przez pracowników Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin. Obejmowały wykład oraz warsztaty.

Czytaj więcej...