Uroczysta inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza – powiat wejherowski”

Zdjęcie grupowe uczestników projektu i przedstawicieli powiatuW dniu 13 stycznia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza – powiat wejherowski”. Na spotkanie z władzami naszego powiatu oraz zaproszonymi gośćmi przybyli waz z rodzicami uczniowie, którzy w drodze kilkuetapowego procesu rekrutacji zakwalifikowali się do udziału w Projekcie. O godzinie 13:00 odbyło się spotkanie z uczniami szkół gimnazjalnych, a o godzinie 14:00 z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczystość otworzyła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, która serdecznie powitała wszystkich uczniów i ich rodziców oraz oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie projektu. Następnie głos zabrali przedstawiciel Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Dorota Granoszewska-Babińska oraz członek Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski. Koordynatorem projektu jest dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie Krystyna Redlicka, która przedstawiła wszystkie istotne informacje na temat założeń i sposobów jego realizacji.

Każdy z obecnych uczestników projektu otrzymał z rąk Starosty Powiatu Gabrieli Lisius list gratulacyjny. Dodatkowo uroczystość uświetnił koncert akordeonowy w wykonaniu Radosława Milewskiego – uczestniczącego w projekcie ucznia szkoły ponadgimnazjalnej.

W ramach projektu  wsparcie otrzymują uczniowie o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki, a od przyszłego roku szkolnego również w zakresie biologii, chemii oraz kompetencji społecznych.

Zdjęcie grupowe uczestników projektu i przedstawicieli powiatuZdjęcie grupowe uczestników projektu i przedstawicieli powiatu

Zdjęcie grupowe uczestników projektu i przedstawicieli powiatuZdjęcie grupowe uczestników projektu i przedstawicieli powiatu

Zdjęcie grupowe uczestników projektu i przedstawicieli powiatuStarosta wejherowski Gabriela Lisius