W powiecie chojnickim zainaugurowano projekt "Zdolni z Pomorza"

Inauguracja projektu Zdolni z Pomorza w powiecie chojnickim, zdjęcie grupowe w sali gimnastycznej66 uzdolnionych uczniów z powiatu chojnickiego będzie mogło uczestniczyć w licznych formach wsparcia oferowanych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat chojnicki”. Uroczysta inauguracja projektu odbyła się 3 listopada w Technikum nr 2 w Chojnicach. Witamy w projekcie!

W ramach projektu  wsparcie otrzymują uczniowie o szczególnych predyspozycjach w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii oraz kompetencji społecznych. Uczniowie poza udziałem w zajęciach pozalekcyjnych będą również mogli uczestniczyć m.in. w spotkaniach akademickich organizowanych przez uczelnie wyższe, obozach naukowych, warsztatach psychologicznych oraz otrzymać stypendium.

Istotę projektu na szczeblu regionalnym przedstawił Piotr Bojko, koordynator projektu reprezentujący Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Natomiast o tym, jakie warunki trzeba było spełnić, aby dołączyć do projektu, opowiedziała dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Chojnicach.   
 – Aby zakwalifikować się do projektu, wzięliście udział w kilkuetapowej rekrutacji obejmującej konsultacje psychologiczno-pedagogiczne oraz test uzdolnień kierunkowych. Część z Was przygotowała projekt obejmujący jeden z obszarów: biologię, chemię lub kompetencje społeczne. Czworo uczniów – laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty – zostało zrekrutowanych w ramach rekrutacji w trybie drzwi otwartych – poinformowała Irena Laska, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Chojnicach. 

Każdy z obecnych uczestników projektu otrzymał z rąk starosty chojnickiego Stanisława Skai list gratulacyjny. 
Swoim doświadczeniem w projekcie podzieliła się uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Andersa w Chojnicach – Magdalena Mielke.
 – Wzięłam udział w konkursie oraz uczestniczyłam w obozie naukowym. Do dzisiaj utrzymujemy kontakty za pomocą portali społecznościowych z poznanymi koleżankami i kolegami podczas obozu. Jestem zadowolona z udziału w projekcie – mówiła Magda.
  
Wszystkim Zdolnym z Pomorza życzymy licznych sukcesów w podejmowaniu nowych wyzwań, rozwijaniu talentów i zainteresowań.

Wręczenie zaświadczenia o uczestnictwie w projekcieWystąpienie podczas inauguracji