Biolodzy, chemicy i humaniści rozpoczęli zajęcia w powiecie malborskim

Inauguracja projektu Zdolni z Pomorza w powiecie malborskimW Starostwie Powiatowym w Malborku odbyła się inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza – powiat malborski” dla uczestników z obszaru biologii, chemii i kompetencji społecznych. Do projektu dołączyło 16 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. 

W uroczystości, która odbyła się 13 grudnia, uczestniczyła młodzież biorąca udział w projekcie wraz z rodzicami, nauczyciele prowadzący zajęcia, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych współpracujących przy realizacji projektu:  Hanna Lalak oraz Zbigniew Kowalski, Sylwia Grabowska, dyrektor Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu, Henryka Kropidłowska, lokalny opiekun pedagogiczno-metodyczny, Waldemar Lamkowski, wicestarosta powiatu malborskiego. 

Uczestnikom projektu została przedstawiona koncepcja realizacji działań w ramach projektu. Zaprezentowano godzinowy rozkład zajęć z biologii, chemii i kompetencji społecznych. Następnie uczniom biorącym udział w programie wręczono certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.