61 uczniów w powiecie nowodworskim

Nauczyciele na inauguracji projektuW Zespole Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim 13 grudnia odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Zdolni z Pomorza - Powiat Nowodworski".

Podczas spotkania z rąk starosty nowodworskiego Zbigniewa Ptaka uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w projekcie. Izabela Narewska, opiekun pedagogiczno-metodyczny przedstawiła założenia projektu. Psycholog LCNK Barbara Górska przygotowała prezentację "Dziecko zdolne w szkole i w domu". 

W roku szkolnym 2017/18 oprócz fizyki, informatyki i matematyki objęci będą wsparciem uczniowie uzdolnieni z biologii, chemii i kompetencji społecznych. Obecnie w projekcie jest 61 osób: 31 ze szkoły ponadgimnazjalnej i 30 ze szkoły gimnazjalnej i klasy VII szkoły podstawowej. 

Inauguracja nie była jednak startem projektu w bieżącym roku szkolnym. Zajęcia dodatkowe  z fizyki, matematyki i informatyki trwają od października. Natomiast z nowych obszarów rozpoczęły się na przełomie listopada i grudnia. 16 nowych uczestników w naszym projekcie brało udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna inteligencja - nadzieje, wyzwania, perspektywy" na Politechnice Gdańskiej. Gdańska Alma Mater zrobiła na naszych "zdolnych" duże wrażenie.


Uczeń z rodzicami na inauguracji projektuWręczenie zaświadczenia o udziale w projekcie

Wręczenie zaświadczenia o udziale w projekcieWystąpienie podczas inauguracji projektu

Wystąpienie opiekuna pedagogiczno-metodycznego na temat założeń projektuInauguracja projektu Zdolni z Pomorza powiat nowodworski

Inauguracja projektu Zdolni z Pomorza powiat nowodworskiInauguracja projektu Zdolni z Pomorza powiat nowodworski