W świecie emocji, w świecie słów

Roll-upy i stojaki z książkami12 października br. dwie grupy uczniów pomorskich szkół miały okazję przyjrzeć się bliżej różnym obliczom pracy scenarzysty oraz aktora teatralnego. Młodzi pasjonaci sztuki dramatycznej spotkali się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, by pod kierunkiem pedagog teatru – Weroniki Łucyk (Teatr Wybrzeże, Uniwersytet Gdański) wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Uczestnicy skorzystali w ten sposób z możliwości rozwinięcia kompetencji społecznych w ramach regionalnej formy wsparcia dostępnej w programie „Zdolni z Pomorza”.

Czytaj więcej...

Podróż nie tylko do źródła Amazonki

Jacek Pałkiewicz gościem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku28 października br. znany reporter, podróżnik i dziennikarz Jacek Pałkiewicz spotkał się z uczniami pomorskich szkół w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Spotkania i warsztaty autorskie są regionalną formą wsparcia dostępną w ramach programu „Zdolni z Pomorza”, oferowaną młodzieży, której zainteresowania i zdolności związane są z przedmiotami rozwijającymi kompetencje społeczne.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich podróżników. W trakcie ostatniego półwiecza odbył dziesiątki emocjonujących wypraw – m.in. przepłynął samotnie Atlantyk w szalupie, szkolił kosmonautów w warunkach pustynnych i polarnych oraz przewodził wyprawie, która odkryła źródło Amazonki. Podczas spotkania z uczniami opowie o swoich niezwykłych przygodach z ostatnich 50. lat, motywacjach, doświadczeniach dziennikarskich oraz pokonywaniu własnych ograniczeń.

Czytaj więcej...

Warsztaty teatralne z Weroniką Łucyk – 12 października br. w PBW w Gdańsku

Warsztaty teatralne

Uczniów, którzy chcieliby poznać tajniki warsztatu aktorskiego, recytacji i deklamatoryki oraz interpretacji tekstu literackiego zapraszamy 12 października br. na zajęcia teatralne, które poprowadzi p. Weronika Łucyk – pedagog teatru, edukator prowadząca warsztaty teatralne w Teatrze Wybrzeże oraz zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim.

Czytaj więcej...

Uczestnicy kursów pisarskich często wcale nie chcą pisać książek

Małgorzata Warda podczas warsztatów pisarskich28 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyły się warsztaty kreatywnego pisania, które z dwiema grupami młodych miłośników słowa poprowadziła pisarka Małgorzata Warda. Spotkania i warsztaty autorskie są regionalną formą wsparcia dostępną w ramach systemu „Zdolni z Pomorza”. Oferujemy ją młodzieży, której zainteresowania i zdolności związane są z przedmiotami rozwijającymi kompetencje społeczne. Skorzystaliśmy z okazji, by porozmawiać z prowadzącą o jej twórczości i prowadzonych przez nią działaniach edukacyjnych. Pisarka podzieliła się z nami wskazówkami dla początkujących pisarzy.

Czytaj więcej...