Teatr FORMY – teatralne miniatury. Warsztaty teatralne dla uczniów

„Teatr FORMY – teatralne miniatury”

Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy chcieliby się dowiedzieć:

  • - jak budować wypowiedź artystyczną?
    - jak wyrazić poprzez sztukę, co dla nas ważne i jaką na to znaleźć formę?
    - jak oświetlić to co ważne i co nas inspiruje?
    - jak nasze zainteresowania i specjalizacje odnajdują się w teatrze i w jaki sposób go wzbogacają?

  • do udziału w zajęciach teatralnych, które w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” poprowadzi p. Monika Tomczyk – pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

    Czytaj więcej...

W świecie emocji, w świecie słów

Roll-upy i stojaki z książkami12 października br. dwie grupy uczniów pomorskich szkół miały okazję przyjrzeć się bliżej różnym obliczom pracy scenarzysty oraz aktora teatralnego. Młodzi pasjonaci sztuki dramatycznej spotkali się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, by pod kierunkiem pedagog teatru – Weroniki Łucyk (Teatr Wybrzeże, Uniwersytet Gdański) wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Uczestnicy skorzystali w ten sposób z możliwości rozwinięcia kompetencji społecznych w ramach regionalnej formy wsparcia dostępnej w programie „Zdolni z Pomorza”.

Czytaj więcej...

Podróż nie tylko do źródła Amazonki

Jacek Pałkiewicz gościem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku28 października br. znany reporter, podróżnik i dziennikarz Jacek Pałkiewicz spotkał się z uczniami pomorskich szkół w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Spotkania i warsztaty autorskie są regionalną formą wsparcia dostępną w ramach programu „Zdolni z Pomorza”, oferowaną młodzieży, której zainteresowania i zdolności związane są z przedmiotami rozwijającymi kompetencje społeczne.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich podróżników. W trakcie ostatniego półwiecza odbył dziesiątki emocjonujących wypraw – m.in. przepłynął samotnie Atlantyk w szalupie, szkolił kosmonautów w warunkach pustynnych i polarnych oraz przewodził wyprawie, która odkryła źródło Amazonki. Podczas spotkania z uczniami opowie o swoich niezwykłych przygodach z ostatnich 50. lat, motywacjach, doświadczeniach dziennikarskich oraz pokonywaniu własnych ograniczeń.

Czytaj więcej...