„Dopóki ludzie czytają książki…” – relacja ze spotkania autorskiego z Katarzyną Ryrych

Katarzyna Ryrych30 września br. Pomorska Biblioteka Pedagogiczna im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku miała zaszczyt gościć wspaniałą pisarkę, autorkę książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci, zdobywczynię wielu prestiżowych nagród literackich – panią Katarzynę Ryrych. Pisarka spotkała się z pomorską młodzieżą w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Czytaj więcej...

„Dopóki ludzie czytają książki...” – spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – 30 września 2022 roku

Katarzyna RyrychZapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z Katarzyną Ryrych – pisarką, poetką, autorką książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się 30 września br. w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku (dawniej Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka) w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Czytaj więcej...

Jak omijać pułapki Internetu

Dr Łukasz Lamża14 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach programu „Zdolni z Pomorza”. Tym razem uczniowie z pomorskich szkół mieli okazję poznać bliżej dr. Łukasza Lamżę, dziennikarza naukowego, filozofa przyrody, tłumacza, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz redakcji Tygodnika Powszechnego, popularyzatora nauki prowadzącego na kanale YouTube program Czytamy naturę, autora książek popularnonaukowych.

Czytaj więcej...

„Androidy, sztuczna inteligencja i inżynieria genetyczna – projektowanie przyszłości”. Spotkanie autorskie dla uczniów – 14 czerwca br.

Dr Łukasz LamżaZapraszamy uczniów kl. VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z dr. Łukaszem Lamżą – dziennikarzem naukowym, filozofem przyrody, pracownikiem naukowym UJ i autorem książek m.in.: „Wszechświat krok po kroku”, „Światy równoległe” i „Połącz kropki”. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Czytaj więcej...