Uczestnicy kursów pisarskich często wcale nie chcą pisać książek

Małgorzata Warda podczas warsztatów pisarskich28 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyły się warsztaty kreatywnego pisania, które z dwiema grupami młodych miłośników słowa poprowadziła pisarka Małgorzata Warda. Spotkania i warsztaty autorskie są regionalną formą wsparcia dostępną w ramach systemu „Zdolni z Pomorza”. Oferujemy ją młodzieży, której zainteresowania i zdolności związane są z przedmiotami rozwijającymi kompetencje społeczne. Skorzystaliśmy z okazji, by porozmawiać z prowadzącą o jej twórczości i prowadzonych przez nią działaniach edukacyjnych. Pisarka podzieliła się z nami wskazówkami dla początkujących pisarzy.

Czytaj więcej...

Warsztaty kreatywnego pisania i spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Plakat informujący o warsztatach kreatywnego pisania z Małgorzatą WardąZapraszamy młodych twórców i miłośników słowa pisanego do udziału w warsztatach kreatywnego pisania połączonych ze spotkaniem autorskim z niezwykłą pisarką – Małgorzatą Wardą, które odbędą się 28 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku,
al. Gen. J. Hallera 14, w sali 317.

Czytaj więcej...

Samotność jak cholesterol

Poetka Ewa Lipska podczas spotkania autorskiego2 kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyło się spotkanie dla uczestników systemu „Zdolni z Pomorza” z poetką Ewą Lipską, tegoroczną laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt pracy twórczej. Po spotkaniu o poezji, samotności, wadze nagród, czy zaletach czytania rozmawiała z gościem Agnieszka Smugła.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z poetką Ewą Lipską już 2 kwietnia

Poetka Ewa Lipska2 kwietnia br. będziecie mieli wyjątkową okazję do rozmowy z wybitną współczesną polską poetką, a także pisarką i felietonistką Ewą Lipską, która ostatnio przygotowała nie lada gratkę dla miłośników życia i twórczości Stanisława Lema. Najnowsza książka Ewy Lipskiej „Boli tylko, gdy się śmieję… Listy i rozmowy” będzie pretekstem do dyskusji na temat nieznanego oblicza twórczości obojga literatów, ich relacji oraz skomplikowanych czasów, w których żyli.

Czytaj więcej...

Człowiek jest największym szkodnikiem – po spotkaniu autorskim z Adamem Wajrakiem

Zdjęcie grupowe z Adamem Wajrakiem na schodachOd ponad 20 lat mieszka w Puszczy Białowieskiej. Czy ją poznał? A może się nią znudził? Nic z tych rzeczy. – Najlepsze w puszczy jest to, że ona się dynamicznie zmienia i jest nieobliczalna – mówił Adam Wajrak, dziennikarz, przyrodnik, autor kilku książek – do młodzieży, która szczelnie wypełniła salę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Spotkanie autorskie, które odbyło się 24 maja, poprowadziła dziennikarka Aleksandra Lamek.

Czytaj więcej...