Warsztaty kreatywnego pisania i spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Plakat informujący o warsztatach kreatywnego pisania z Małgorzatą WardąZapraszamy młodych twórców i miłośników słowa pisanego do udziału w warsztatach kreatywnego pisania połączonych ze spotkaniem autorskim z niezwykłą pisarką – Małgorzatą Wardą, które odbędą się 28 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku,
al. Gen. J. Hallera 14, w sali 317.

Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach: 

GRUPA I          w godz. 9.00 – 11.45 
GRUPA II         w godz. 12.15 – 14.45

Uczniów kl. VII – VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby wziąć udział w warsztatach prosimy o WYBÓR  JEDNEJ Z GRUP i przesyłanie zgłoszeń mailowych pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 12 listopada br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem na kopercie: SPOTKANIE AUTORSKIE) pod adres:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.  

Szczegółowych informacji o warsztatach udziela:
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBW w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 115 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Małgorzata WardaO AUTORCE:

Małgorzata Warda – z wykształcenia rzeźbiarka, autorka literatury obyczajowej. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a w 2016 roku odebrała Grand Prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. Jest autorką m.in. książek: „Dziewczyna z gór”; „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”; „Nikt nie widział, nikt nie słyszał…”; „Jak oddech”.

W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść prestiżową nagrodę International Board on Books for Young People (IBBY). Za tę samą powieść otrzymała też międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek (International Youth Library). Kontynuacja powieści – „5 sekund do IO. Rebeliantka” cieszy się ogromną popularnością wśród młodych czytelników.

Autorka prowadzi kursy „Podstawy pisania” przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i mających za sobą pierwsze próby pisarskie.