Spotkajmy się z Adamem Wajrakiem – przyrodnikiem i dziennikarzem

Spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem – plakatMieszka w Puszczy Białowieskiej, tropi życie zwierząt, fotografuje je i opisuje w artykułach prasowych oraz książkach. Adam Wajrak będzie bohaterem spotkania autorskiego, które odbędzie się 24 maja w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Chcesz się spotkać z charyzmatycznym przyrodnikiem i dziennikarzem? Zgłoś swój udział w spotkaniu.

Jego zamiłowanie do świata zwierząt zakiełkowało już w dzieciństwie i młodości. Wówczas zajmował się leczeniem chorych zwierząt, głównie ptaków, którym udzielał pomocy w domu – mieszkając jeszcze w Warszawie. Stolicę zamienił na Puszczę Białowieską, w której mieszka od 21 lat  – a dokładnie w miejscowości Teremiski. Będąc tak blisko natury – to w tej tematyce się specjalizuje. Włącza się również w akcje w sprawie obrony Doliny Rospudy czy Puszczy Białowieskiej.  

Ma na swoim koncie 8 publikacji książkowych. W ubiegłym roku ukazała się powieść „Lolek”. Jej  pierwowzorem jest pies, który pewnego dnia pojawił się w życiu Adama Wajraka i jego żony Nurii i mieszka z nimi do dziś. 

Zachęcamy szczególnie nauczycieli i nauczycieli-bibliotekarzy do zgłaszania grup uczniów zainteresowanych twórczością Adama Wajraka oraz tematyką ochrony przyrody. Uczniowie mogą zgłaszać się również indywidualnie. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja: 
Wydział Wspomagania Edukacji i Promocji PBW w Gdańsku
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 58 341 70 87 wew. 115

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest dostarczenie do 20 maja 2018 kompletu dokumentów projektowych do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14, osobiście lub za pośrednictwem poczty. 

Dokumenty muszą wypełnić pełnoletni uczniowie lub rodzice w imieniu uczniów, którzy nie ukończyli 18 lat.