Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich podróżników. W trakcie ostatniego półwiecza odbył dziesiątki emocjonujących wypraw – m.in. przepłynął samotnie Atlantyk w szalupie, szkolił kosmonautów w warunkach pustynnych i polarnych oraz przewodził wyprawie, która odkryła źródło Amazonki. Podczas spotkania z uczniami opowie o swoich niezwykłych przygodach z ostatnich 50. lat, motywacjach, doświadczeniach dziennikarskich oraz pokonywaniu własnych ograniczeń.

Spotkanie autorskie, realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”
odbędzie się 28 października br. o godz. 10.00
w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku,
al. Gen. J. Hallera 14, w sali 318

Udział w spotkaniu autorskim wezmą tylko ci uczniowie, którzy zarejestrowali swój udział i w wyznaczonym terminie dostarczyli do biblioteki komplet wypełnionych dokumentów projektowych.

 

Szczegółowych informacji o spotkaniu autorskim udziela:
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBW w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 115 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jacek Pałkiewicz – reporter, podróżnik, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, dziennikarz, od 50 lat przemierza peryferie świata. Trener i twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie sztuki przetrwania. Mieszka we Włoszech oraz w Polsce. W 1975 r. pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.

Autor ponad 40 książek (http://palkiewicz.com/ksiazki/) i wznowień, w 1998 r. otrzymał główną nagrodę „Bursztynowy Motyl” za najlepszą książkę podróżniczą roku (Terra incognita – Wyd. Bellona). Przewodnik po polskiej literaturze pięknej od XVI do XXI wieku 500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać (Muza 2012) zaliczył Syberię Jacka Pałkiewicza do tych pozycji, które z różnych powodów wypada znać. W 2014 r. podróżnik znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości. Przez kilkanaście lat pracował w Sette, dodatku ilustrowanym do Corriere della Sera. Publikuje swoje reportaże na łamach poczytnych periodyków europejskich. W Polsce jego artykuły ukazują się m.in. w Plus Minus – sobotnim dodatku do Rzeczpospolitej.

Więcej o autorze: http://palkiewicz.com/.