„Gnijąca panna młoda Tima Burtona” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 18 maja

Plakat informujący o spotkaniu DKF - Gnijąca panna młodaDla miłośników Tima Burtona przygotowaliśmy spotkanie z jego twórczością. Na kolejnej w tym miesiącu projekcji w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zdolni z Pomorza” oglądać będziemy „Gnijącą pannę młodą”. To tylko twórca „Edwarda Nożycorękiego”, „Soku z żuka” czy „Charliego i Fabryki Czekolady” może stworzyć tak przewrotną animację, czerpiąc z komedii romantycznej i bajki, a akcję umieszczając w świecie zmarłych. Zapraszamy 18 maja o godz. 11.00 do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. 

Czytaj więcej...

„Czarownica” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 16 maja

Plakat informujący o spotkaniu DKF - CzarownicaCzy śpiącą królewnę może przebudzić jedynie pocałunek królewicza? I czy twarde jak skała serce, może stopnieć? Czym jest prawdziwa miłość? I jak bardzo powinniśmy być uważni, aby nie zatrzymać się na pozorach, oceniając drugiego człowieka? Robert Stromberg snuje współczesną opowieść o śpiącej królewnie, zapraszając nas do świata pełnego mroku, ale też magii. „Czarownica” to również pokaz świetnego aktorstwa Angeliny Jolie, która wciela się w Diabolinę, rzucającą klątwę na córeczkę króla. To właśnie ten film będziemy wyświetlać w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Zdolni z Pomorza już 16 maja o godz. 11.00. 

Czytaj więcej...

„W imię ojca” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 26 stycznia

Plakat informujący o spotkaniu DKF - W imię ojcaDyskusyjny Klub Filmowy „Zdolni z Pomorza” startuje w nowym roku z filmem „W imię ojca” w reż. Jima Sheridana. Zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku przy al. Gen. Hallera 14 na godz. 10.30 na projekcję i dyskusję o filmie. Spotkanie poprowadzi Fryderyk Wojda – filmoznawca i miłośnik kina. 

Czytaj więcej...

„Miasto zaginionych dzieci” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 29 listopada

Plakat informujący o spotkaniu DKF - Miasto zaginionych dzieciNa platformie pośrodku morza, otoczonej starym polem minowym, mieszka pewien szalony naukowiec, który nie mogąc znieść samotności – stworzył sobie rodzinę. Jednak ta, delikatnie mówiąc, jest daleka od ideału. Żona okazała się karłem, synowie zapadają w sen w nieoczekiwanych momentach, a on sam… cierpi na brak snu. Chcąc zatem za wszelką cenę zacząć śnić, porywa co jakiś czas dzieci z pobliskiego portu i podłącza je do maszyny kradnącej ludzkie marzenia senne. Zapraszamy w najbliższą środę – 29 listopada o godz. 10.00 do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na spotkanie z niezwykłym światem Jeana-Pierre’a Jeuneta oraz Marca Caro i projekcję filmu „Miasto zaginionych dzieci”. Dyskusję po spotkaniu poprowadzi Fryderyk Wojda. 

Czytaj więcej...

„Powrót” Zwiagincewa w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 22 listopada

Plakat informujący o spotkaniu DKF - PowrótAndriej i Iwan mieszkają z matką i babką w bliżej nieokreślonym miejscu w Rosji. Pewnego dnia niespodziewanie do domu wraca po kilkunastoletniej nieobecności ojciec chłopców i już następnego dnia zabiera rodzeństwo na tajemniczą wyprawę na opuszczoną wyspę. Czy uda mu się odbudować utraconą relację? A może przyświeca mu inny cel? „Powrót” - debiut reżyserski Andrieja Zwiagincewa, został uhonorowany Złotym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji w 2003 roku - to metaforyczny, pełen symboli film. Zachęcamy do uczestnictwa w pokazie i dyskusji po projekcji – 22 listopada o godz. 10.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Spotkanie poprowadzi filmoznawca Fryderyk Wojda.

Czytaj więcej...