DKF „Zdolni z Pomorza”, czyli oglądamy i dyskutujemy o filmie „Marsjanin” Ridleya Scotta

Plakat informujący o spotkaniu DKF - MarsjaninJak przetrwać na Czerwonej Planecie? Bez zapasów? Bez łączności z Ziemią? Ridley Scott, twórca takich filmów jak: „Gladiator”, „Łowca androidów” czy „Helikopter w ogniu” zaprasza nas na Marsa i snuje opowieść o samotnym kosmonaucie, który niczym Robinson rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie. Nie poddaje się, lecz sięga po nietypowe rozwiązania, wykorzystując w ten sposób naukową wiedzę.  Zapraszamy na kolejną projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zdolni z Pomorza”, która odbędzie się 19 maja o godz. 17.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Tym razem będziemy oglądać i dyskutować o filmie „Marsjanin” w reż. Ridleya Scotta.  Spotkanie poprowadzi Fryderyk Wojda, filmoznawca i pasjonat kina. Wstęp jest bezpłatny, aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zapisać.

Marsjańska ekspedycja, w skład której wchodzi Mark Watney (Matt Damon), musi ratować się ucieczką z planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, dociera do niego, że został na Marsie sam. Determinacja, pomysłowość i wiedza ratują go przy życiu. Historia, którą snuje Ridley Scott jest zajmująca, wciągająca i momentami zabawna. Zapraszamy na dyskusję o tym, w jaki sposób możemy wykorzystać naszą wiedzę praktycznie. Co zrobić, aby nabyte umiejętności i wiedza nie były tylko „niewykorzystywanym potencjałem”?
Prosimy o zarezerwowanie czasu po projekcji – na dyskusję po spotkaniu

DKF „Zdolni z Pomorza” to nowa forma wsparcia szczególnie utalentowanych uczniów. Mogą skorzystać z niej uczniowie zainteresowani edukacją filmową, którzy oglądają filmy, lubią czytać książki, chętnie dyskutują na różne tematy.
 
Uczestnikiem spotkań może być każdy uczeń, który interesuje się kinematografią, sięga po lektury spoza podstawy programowej, pragnie poszerzać swoją wiedzę na temat warsztatu filmowego.