„Chłopiec na rowerze” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 10 listopada

Plakat informujący o spotkaniu DKF - Chłopiec na rowerzeCyril ma 11 lat i przypomina dzikie, nieufne zwierzątko.  Porzucony przez ojca – desperacko próbuje go odnaleźć. Czy na tak prostej fabule można zbudować opowieść? Można. Wiele w tej opowieści z baśni o dobrej wróżce, która przygarnia chłopca, nie zadaje pytań i obdarza bezwarunkową miłością. Czy takie sytuacje się zdarzają w realnym życiu? Jak poradzić sobie z samotnością? Jak zachować siebie, gdy najbliżsi zawodzą? I jak odbudować zaufanie do innych? Zapraszamy na spotkanie wokół filmu „Chłopiec na rowerze” w reżyserii braci Dardenne, które odbędzie się 10 listopada o godz. 10.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku w sali 236.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Zdolni z Pomorza” – to nasza nowa forma wsparcia uczniów uzdolnionych. Uczestnikiem spotkań może być każdy uczeń, który interesuje się kinematografią, sięga po lektury spoza podstawy programowej, pragnie poszerzać swoją wiedzę na temat warsztatu filmowego. 

Uczniowie, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach DKF po raz pierwszy proszeni są o przyniesienie ze sobą wypełnionych dokumentów. 

Wszystkie projekcje w ramach DKF będą odbywać się w godz. 10.30-12.30.