„Powrót” Zwiagincewa w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 22 listopada

Plakat informujący o spotkaniu DKF - PowrótAndriej i Iwan mieszkają z matką i babką w bliżej nieokreślonym miejscu w Rosji. Pewnego dnia niespodziewanie do domu wraca po kilkunastoletniej nieobecności ojciec chłopców i już następnego dnia zabiera rodzeństwo na tajemniczą wyprawę na opuszczoną wyspę. Czy uda mu się odbudować utraconą relację? A może przyświeca mu inny cel? „Powrót” - debiut reżyserski Andrieja Zwiagincewa, został uhonorowany Złotym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji w 2003 roku - to metaforyczny, pełen symboli film. Zachęcamy do uczestnictwa w pokazie i dyskusji po projekcji – 22 listopada o godz. 10.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Spotkanie poprowadzi filmoznawca Fryderyk Wojda.

Dyskusyjny  Klub Filmowy „Zdolni z Pomorza” – to nasza nowa forma wsparcia uczniów uzdolnionych. Uczestnikiem spotkań może być każdy uczeń, który interesuje się kinematografią, sięga po lektury spoza podstawy programowej, pragnie poszerzać swoją wiedzę na temat warsztatu filmowego. 

Uczniowie, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach DKF po raz pierwszy proszeni są o przyniesienie ze sobą wypełnionych dokumentów. 

Zapisy i informacje:  tel. 58 341 70 87 wew. 108
W przypadku grup zorganizowanych możliwe są zapisy na inne terminy. 

Powrót (2003)
reżyseria: Andriej Zwiagincew
scenariusz: Vladimir MoiseenkoAleksandr Novototskiy-Vlasov
gatunek: dramat
produkcja: Rosja