„Miasto zaginionych dzieci” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 29 listopada

Plakat informujący o spotkaniu DKF - Miasto zaginionych dzieciNa platformie pośrodku morza, otoczonej starym polem minowym, mieszka pewien szalony naukowiec, który nie mogąc znieść samotności – stworzył sobie rodzinę. Jednak ta, delikatnie mówiąc, jest daleka od ideału. Żona okazała się karłem, synowie zapadają w sen w nieoczekiwanych momentach, a on sam… cierpi na brak snu. Chcąc zatem za wszelką cenę zacząć śnić, porywa co jakiś czas dzieci z pobliskiego portu i podłącza je do maszyny kradnącej ludzkie marzenia senne. Zapraszamy w najbliższą środę – 29 listopada o godz. 10.00 do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na spotkanie z niezwykłym światem Jeana-Pierre’a Jeuneta oraz Marca Caro i projekcję filmu „Miasto zaginionych dzieci”. Dyskusję po spotkaniu poprowadzi Fryderyk Wojda. 

Dyskusyjny  Klub Filmowy „Zdolni z Pomorza” – to nasza nowa forma wsparcia uczniów uzdolnionych. Uczestnikiem spotkań może być każdy uczeń, który interesuje się kinematografią, sięga po lektury spoza podstawy programowej, pragnie poszerzać swoją wiedzę na temat warsztatu filmowego. 

Uczniowie, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach DKF po raz pierwszy, proszeni są o przyniesienie ze sobą wypełnionych dokumentów. 

Zapisy i informacje: tel. 58 341 70 87 wew. 108
W przypadku grup zorganizowanych możliwe są zapisy na inne terminy. 

Miasto zaginionych dzieci (1995)

reżyseria: Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro
scenariusz: Marc Caro, Jean-Pierre Jeunet, Gilles Adrien
gatunek: dramat, fantasy, przygodowy
produkcja: Francja, Hiszpania, Niemcy