„W imię ojca” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 26 stycznia

Plakat informujący o spotkaniu DKF - W imię ojcaDyskusyjny Klub Filmowy „Zdolni z Pomorza” startuje w nowym roku z filmem „W imię ojca” w reż. Jima Sheridana. Zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku przy al. Gen. Hallera 14 na godz. 10.30 na projekcję i dyskusję o filmie. Spotkanie poprowadzi Fryderyk Wojda – filmoznawca i miłośnik kina. 

„W imię ojca” to historia oparta na faktach, która dzieje się w czasach, gdy IRA walczyła o niepodległość Irlandii. Młody chłopak Gerry Conlon w tej roli Daniel Day-Lewis zostaje aresztowany i oskarżony o zorganizowanie zamachu bombowego. Problem jednak w tym, że Gerry jest niewinny i musi stoczyć walkę o wolność. 

Jak odbierzecie ten film? Czy wyda się Wam ciągle aktualny mimo 25 lat, które upłynęły od daty premiery? I jeszcze duet aktorski. Daniel Day-Lewis oraz Pet Postlethwait, którzy stworzyli niezwykły duet ojca i syna oparty na kontrastach, ale też walce o dobre imię. 

Chęć uczestnictwa w projekcji prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..