„Gnijąca panna młoda Tima Burtona” w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Zdolni z Pomorza” – 18 maja

Plakat informujący o spotkaniu DKF - Gnijąca panna młodaDla miłośników Tima Burtona przygotowaliśmy spotkanie z jego twórczością. Na kolejnej w tym miesiącu projekcji w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zdolni z Pomorza” oglądać będziemy „Gnijącą pannę młodą”. To tylko twórca „Edwarda Nożycorękiego”, „Soku z żuka” czy „Charliego i Fabryki Czekolady” może stworzyć tak przewrotną animację, czerpiąc z komedii romantycznej i bajki, a akcję umieszczając w świecie zmarłych. Zapraszamy 18 maja o godz. 11.00 do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. 

Przypadkowo obudzona zmarła przed laty panna młoda – wciąga Victora do świata pozagrobowego. W tym rzecz, że Victor ma poślubić inną kobietę – a denatka źle zinterpretowała słowa przysięgi i jest święcie przekonana, że były one skierowane do niej. Co czeka pana młodego w zaświatach? I jak się z nich wydostanie? To będzie seans pełen grozy, makabry, ale też śmiechu i zaskoczeń. 

Gnijąca panna młoda (2005)
reżyseria: Tim Burton, Mike Johnson
scenariusz: John August, Pamela Pettler, Caroline Thompson   
gatunek: animacja, czarna komedia
produkcja: USA, Wielka Brytania

Jeśli chcesz zgłosić uczestnictwo w seansie i dyskusji, przyślij zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..