Od kreatywności do zdolności – szkolenie dla nauczycieli

Dzieci z pomalowanymi dłońmiNauczycieli zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat organizowania i przeprowadzania zajęć wspomagających rozwój kreatywności i zdolności zapraszamy na szkolenie. W programie m.in. wykład zatytułowany „Czy kreatywność jest potrzebna uczniowi zdolnemu?” oraz warsztaty „Od kreatywności do zdolności, czyli jak kreatywność rozwija zdolności uczniów”.

Czytaj więcej...

Od kreatywności do zdolności - szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieliCentrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach projektu "Zdolni z Pomorza" po raz kolejny organizuje szkolenie dla nauczycieli z zakresu rozpoznawania zdolności i pracy z uczniem zdolnym. Do tej pory przybliżone zostały tematy związane z uczniem w świetle neurodydaktyki, doradztwem edukacyjno-zawodowym oraz zajęciami wspomagających rozwój kreatywności i innowacyjności uczniów zdolnych. Tym razem organizatorzy proponują zapoznanie się z metodami  i grami dydaktycznymi, które wspomagają rozwój kreatywności. Szkolenie dostępne jest w dwóch terminach: 27 kwietnia (sobota) w godz. 9:00-15:00 oraz 29 kwietnia (poniedziałek) w godz. 14:00-20:00.

Czytaj więcej...

Manager własnych talentów. Rekomendacje dla nauczycieli po szkoleniach "Uczeń zdolny i co dalej?"

Nauczyciele w sali wykładowejPerfekcjonista. Zdolny, ale leniwy. Zarozumiały. Świetnie rozwinięty społecznie i emocjonalnie. To najczęściej wypowiadane skrajne spostrzeżenia na temat uczniów wyjątkowo utalentowanych. I pewnie w tych sądach jest sporo prawdy. Jak zatem znaleźć złoty środek, który można by zastosować w pracy z uczniem zdolnym? Jak stworzyć zrównoważony model kariery młodych osób wkraczających na rynek pracy, kształtujących swoje życie? Jak wspierać kreatywność, aby potem móc ujrzeć innowacyjny projekt finalny? Za nami ciąg szkoleń dla nauczycieli, które poprowadził dr Tomasz Knopik, psycholog zdolności. 

Czytaj więcej...

Uczeń zdolny i co dalej? Nauczyciele z Gdyni już wiedzą

Uczeń zdolny i co dalej?Dr Tomasz Knopik w swoim żywiole. Opowiadał nauczycielom w Gdyni o możliwościach zrównoważonego rozwoju zawodowego i edukacyjnego uczniów zdolnych. Był czas na refleksję i rozluźniające ćwiczenia. Zaproponowane rozwiązania można stosować od razu.  Urszula Kornas-Krzyżykowska z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku przybliżyła uczestnikom funkcjonowanie naszego portalu. Zachęcamy do odwiedzin. To już ostatnie szkolenie z cyklu „Uczeń zdolny i co dalej?”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i pozytywne nastawienie!