Gry w pracy z uczniem zdolnym

Gry edukacyjneDzięki uprzejmości pani Edyty Bławat, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, po raz kolejny szkolenie dla nauczycieli w ramach „Zdolnych z Pomorza” odbyło się w tej placówce. Miało to miejsce w poniedziałek, 14 września. Temat spotkania brzmiał: „Gry w pracy z uczniem zdolnym”.

Czytaj więcej...

Od kreatywności do zdolności – szkolenie dla nauczycieli

Dzieci z pomalowanymi dłońmiNauczycieli zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat organizowania i przeprowadzania zajęć wspomagających rozwój kreatywności i zdolności zapraszamy na szkolenie. W programie m.in. wykład zatytułowany „Czy kreatywność jest potrzebna uczniowi zdolnemu?” oraz warsztaty „Od kreatywności do zdolności, czyli jak kreatywność rozwija zdolności uczniów”.

Czytaj więcej...

Od kreatywności do zdolności - szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieliCentrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach projektu "Zdolni z Pomorza" po raz kolejny organizuje szkolenie dla nauczycieli z zakresu rozpoznawania zdolności i pracy z uczniem zdolnym. Do tej pory przybliżone zostały tematy związane z uczniem w świetle neurodydaktyki, doradztwem edukacyjno-zawodowym oraz zajęciami wspomagających rozwój kreatywności i innowacyjności uczniów zdolnych. Tym razem organizatorzy proponują zapoznanie się z metodami  i grami dydaktycznymi, które wspomagają rozwój kreatywności. Szkolenie dostępne jest w dwóch terminach: 27 kwietnia (sobota) w godz. 9:00-15:00 oraz 29 kwietnia (poniedziałek) w godz. 14:00-20:00.

Czytaj więcej...

Manager własnych talentów. Rekomendacje dla nauczycieli po szkoleniach "Uczeń zdolny i co dalej?"

Nauczyciele w sali wykładowejPerfekcjonista. Zdolny, ale leniwy. Zarozumiały. Świetnie rozwinięty społecznie i emocjonalnie. To najczęściej wypowiadane skrajne spostrzeżenia na temat uczniów wyjątkowo utalentowanych. I pewnie w tych sądach jest sporo prawdy. Jak zatem znaleźć złoty środek, który można by zastosować w pracy z uczniem zdolnym? Jak stworzyć zrównoważony model kariery młodych osób wkraczających na rynek pracy, kształtujących swoje życie? Jak wspierać kreatywność, aby potem móc ujrzeć innowacyjny projekt finalny? Za nami ciąg szkoleń dla nauczycieli, które poprowadził dr Tomasz Knopik, psycholog zdolności. 

Czytaj więcej...