Edukacja zdalna a wspieranie uzdolnień

Palec wskazujący lewej ręki na touchpadzieCentrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku serdecznie zaprasza nauczycieli z placówek oświatowych województwa pomorskiego do udziału w webinarium pt. „Edukacja zdalna a wspieranie uzdolnień”. Zachęcamy do zapisywania się na szkolenie, które odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia (rejestracja) lub w piątek, 23 kwietnia (rejestracja).

Fot. ©Depositphotos/Dzianis Miraniuk

Gry w pracy z uczniem zdolnym

Gry edukacyjneDzięki uprzejmości pani Edyty Bławat, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, po raz kolejny szkolenie dla nauczycieli w ramach „Zdolnych z Pomorza” odbyło się w tej placówce. Miało to miejsce w poniedziałek, 14 września. Temat spotkania brzmiał: „Gry w pracy z uczniem zdolnym”.

Czytaj więcej...

Od kreatywności do zdolności – szkolenie dla nauczycieli

Dzieci z pomalowanymi dłońmiNauczycieli zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat organizowania i przeprowadzania zajęć wspomagających rozwój kreatywności i zdolności zapraszamy na szkolenie. W programie m.in. wykład zatytułowany „Czy kreatywność jest potrzebna uczniowi zdolnemu?” oraz warsztaty „Od kreatywności do zdolności, czyli jak kreatywność rozwija zdolności uczniów”.

Czytaj więcej...

Od kreatywności do zdolności - szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieliCentrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w ramach projektu "Zdolni z Pomorza" po raz kolejny organizuje szkolenie dla nauczycieli z zakresu rozpoznawania zdolności i pracy z uczniem zdolnym. Do tej pory przybliżone zostały tematy związane z uczniem w świetle neurodydaktyki, doradztwem edukacyjno-zawodowym oraz zajęciami wspomagających rozwój kreatywności i innowacyjności uczniów zdolnych. Tym razem organizatorzy proponują zapoznanie się z metodami  i grami dydaktycznymi, które wspomagają rozwój kreatywności. Szkolenie dostępne jest w dwóch terminach: 27 kwietnia (sobota) w godz. 9:00-15:00 oraz 29 kwietnia (poniedziałek) w godz. 14:00-20:00.

Czytaj więcej...