Wycieczka do Trójmiasta

WycieczkaDlaczego w Hevelianum należy chronić rzęsy? Czy wiązka światła wprawi w ruch samolot? Można „porozmawiać z kamieniem”? Jak stawia się włosy na sztorc? Czy na dwóch piętrach zmieści się 7 kontynentów? I wreszcie: „Jest jeszcze na świecie rozsądek”?

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarzem Mikołajem Grynbergiem

Spotkanie z Mikołajem GrynbergiemUczniowie uczestniczący w projekcie „Zdolni z Pomorza” - powiat chojnicki" na zajęciach z obszaru kompetencji społecznych realizują w tym roku cykl tematyczny poświęcony emigracji. Z tematem tym wiązało się spotkanie autorskie z Mikołajem Grynbergiem, pisarzem, fotografem i psychologiem zajmującym się problematyką Zagłady, które odbyło się 30 maja 2018 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach.

Spotkanie prowadzili Hanna Szypryt-Nowicka i Marcin Szopiński.

Czytaj więcej...

Święto Nauki w Chojnicach prawdziwym sukcesem!

Cztery uczennice siedzą w ławce wystawionej na boisku szkolnym Potyczki Newtona, kryptografia kwantowa, warsztaty z robotami, ogródki matematyczne i lekcje czytania bajek wraz z inscenizacjami. Tak bogata oferta edukacyjna czekała na miłośników nauki w każdym wieku – od przedszkolaka do stulatka. Nic dziwnego, że zainteresowanie wydarzeniem było ogromne, dość powiedzieć, że 11 maja w Święcie Nauki wzięło udział 200 uczestników. 

Czytaj więcej...

Potyczki Newtona, pokaz projektów konkursowych i wykłady z informatyki – zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Uśmiechnięci młodzi ludzie prezentują gry planszoweJuż po raz piąty w całym kraju przez trzy dni w maju odbędzie się wiele wydarzeń prezentujących projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym. A ponieważ nasz projekt Zdolni z Pomorza – również realizowany jest z funduszy Unii Europejskiej, także i my otwieramy drzwi, aby pokazać w jaki sposób wspieramy szczególnie uzdolnioną młodzież i dlaczego to właśnie wybitni młodzi ludzie są w centrum naszej uwagi. W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy 11 maja na Święto nauki do Chojnic i 12 maja na Pokaz projektów konkursowych do Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, spotkania akademickie z informatyki na Politechnice Gdańskiej oraz wykład z programowania w C++ na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Czytaj więcej...