Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza” 2021

Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza” 2021Na Uniwersytecie Gdańskim trwają właśnie Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza” 2021. Uczestniczy w nich blisko 300 osób ze szkół zlokalizowanych w różnych powiatach naszego regionu. Cały tydzień wypełniony jest zajęciami, dzięki którym uczestnicy warsztatów rozwijają swoje zainteresowania i zdolności.

Uczniowie szkół średnich korzystają z następujących ścieżek naukowych: matematyczno-fizycznej (9 grup), biologiczno-chemicznej (6 grup), matematyczno-informatycznej (2 grupy), humanistycznej (2 grupy) i biologiczno-chemiczno-fizycznej (1 grupa). Dla uczniów szkół podstawowych dostępna jest ścieżka pod wiele mówiącą nazwą „szerokie horyzonty”. Umożliwia ona zgłębianie wszechstronnej wiedzy z różnych przedmiotów, by najmłodsi uczestnicy mogli się zorientować, co najbardziej ich interesuje i podjąć w nieodległej przyszłości decyzję, w czym się specjalizować.

Podczas gdy uczniowie biorą udział w wykładach i ćwiczeniach laboratoryjnych, ich nauczyciele uczestniczą w kursach doskonalących. W tym roku uczą się, jak zadbać o samopoczucie w swoim środowisku pracy oraz wzbogacają wiedzę w zakresie neurorozwoju, higieny układu nerwowego i systemów pamięciowych.

Plan pobytu przewiduje także zajęcia integrujące młodzież i rozwijające niezwykle ważne we współczesnym świecie kompetencje społeczne. Zaplanowano także wizytę w muzeum oraz w teatrze i w kinie.

WykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładZieleń na Wydziale BiologiiSzkielety na Wydziale BiologiiAkwarium na Wydziale BiologiiAkwarium na Wydziale BiologiiEkspozycja na Wydziale BiologiiEkspozycja na Wydziale BiologiiWykładWykładWykładZajęcia dla nauczycieliZajęcia dla nauczycieliZajęcia dla nauczycieliZajęcia dla nauczycieliWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWykładWstęp do ćwiczeń laboratoryjnychWstęp do ćwiczeń laboratoryjnychWstęp do ćwiczeń laboratoryjnychWstęp do ćwiczeń laboratoryjnych